DI İSTANBUL ICC ANLIK GÖREV ŞENLİĞİ

Destination Imagination Kulübü 1 Aralık 2018 tarihinde ICC İstanbul Anlık Görev Şenliği’ne katılıp başarılı sonuçlar elde etti.

Destination Imagination; okul eğitiminin yanı sıra, günlük hayatta karşılaşılabilecek basitten karmaşığa her türlü problemin çözümünde yaratıcılık kullanmayı ve yaratıcı düşünmeyi bir yaşam tarzı olarak benimsetmeyi hedefleyen, uluslararası bir organizasyondur.

Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu olarak kabul edilen Destination Imagination’ın Türkiye temsilciliği tarafından her yıl organize edilen ulusal turnuvadan önce bölgesel “Anlık Görev Şenlikleri” düzenlenmektedir.

İstanbul’daki çok sayıda okuldan öğrencinin katıldığı ICC İstanbul Anlık Görev Şenliği, 1 Aralık 2018’de TED Rönesans Okulları’nda gerçekleştirildi. Öğrencilere yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, eleştirel düşünme, problem çözme ve sunum yapma becerileri kazandırmayı amaçlayan okulumuz Destination Imagination Kulübü de bu etkinliğin katılımcılarındandı.

Mahya Su Aydın, Zeynep Gürmen ve Defne Uçar’dan oluşan DI takımımız danışman öğretmenleri Meltem İşcan, Burçin Değirmen ve Şafak Erim ile katıldıkları Anlık Görev Şenliği’nde 4 ayrı “Instant Challenge” için zamanla yarışıp yaratıcılıklarını kullanarak çözüm önerisi sundular.

Program süresince anlık görev çözümlerine katkısı olacak atölye çalışmalarının yanı sıra sürpriz etkinliklerle de karşılaşan DI takımımız, karaokeden ponarta kadar çeşitli etkinliklerin tadını çıkararak eğlenceli bir gün geçirdi.

Etkinliklerin tamamlanmasının ardından düzenlenen kapanış töreninde takımımız, sundukları anlık görev çözümleriyle “En Yaratıcı Cihaz” ödülünü alarak gurur dolu anlar yaşadılar.

Eklenme Tarihi:03.12.2018 11:03
İTÜ Ayazağa Kampüsü Ekrem Elginkan Lisesi Maslak Sarıyer/İstanbul