Şiir Okuma Yarışmamız Gerçekleşti

Ah şu İstanbul... Adına ne şiirler yazılmış, ne filmler çekilmiş, ne şarkılar, besteler yapılmış nadide şehir...
 
İstanbul… Yaşadıkça bağımlılık yapan, kimi zaman isyan ettiren, hiçbir yere değişilmeyen şehir…
 
İstanbul özlenir. İstanbul görmeyenlerin görmek istediği ilk şehirdir. İstanbul âşık olunacak, üzerine en güzel sözlerin söylendiği şehrimizdir. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi iki büyük cihanın kesinti noktasında, Türk vatanının ziyneti, Türk tarihinin serveti, Türk milletinin gözbebeği, bütün vatandaşların kalbinde yeri olan İstanbul için söylenmiş en güzel şiirlerin okunduğu ‘‘İçinde İstanbul Var’’ temalı şiir okuma yarışmamıza İstanbul’un birçok ilçesinden toplam seksen üç okul başvuru yaptı.

Jüri başkanlığını Şair Cenk GÜNDOĞDU’nun yaptığı yarışmamızda, Editör Begüm ÇALIŞKAN ve Şair Zeynep KÖYLÜ diğer jüri üyelerimizdi. Yarışmaya katılmaya hak kazanan yirmi yedi okuldan Emin Yüksekoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hilal KEMALOĞLU, Haydarpaşa Lisesinden Yunus Emre YARDIMCI, Necmettin Erbakan Anadolu Lisesinden Yunus Emre AKSU, Zeynep Kamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Sena KARAGÜL ve Özel Sancaktepe Birikim Anadolu Lisesinden Ahmet Musab EREN mansiyon ödüllerinin sahibi oldular.

Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesinden Defne OBUTER’in üçüncü, Kandilli Kız Anadolu Lisesinden Beyzanur DURAN’ın ikinci olduğu yarışmamızda, Özel Eseyan Ermeni Lisesinden Antranik Kristoper BAKIRCIOĞLU birinci olarak ödülleriyle buluştu.

Eklenme Tarihi:07.05.2019 16:14 Düzenlenme Tarihi:08.10.2019 10:28
İTÜ Ayazağa Kampüsü Ekrem Elginkan Lisesi Maslak Sarıyer/İstanbul