“YIL SONU RESİM SERGİSİ VE KONSERİ” BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

Öğrencilerimizin bir yıl boyunca büyük emekler vererek hazırlandıkları “Müziğin Yedi Rengi” temalı “Yıl Sonu Resim Sergisi ve Konseri” 08 Mayıs 2019 Çarşamba günü değerli konuklarımızın katılımıyla gerçekleşti.

Sergimiz, öğrencilerimizin yıl içerisinde öğrendikleri farklı resim tekniklerini kullanarak yaptıkları bireysel ve grup çalışmalarından oluşmuştur. Öğretmenlerimizin estetik ve sanatsal yönlendirmeleri eşliğinde öğrencilerimizin özveriyle hazırladıkları çalışmalardan oluşan sergimizde; mozaik, cam boyama, seramik, baskı teknikleri, karikatür, soyut ve somut düzenlemeler, boncuk boya ve tasarım çalışmaları sergilenmiştir.

Henri MATTİSSE’nin “Kedi ve Balıklar” resminden BOTICELLİ’nin  “Venüs”üne, Da VİNCİ’nin “Monalisa”sından Gustav KLİMT’in “Hayat AĞACI” adlı eserine kadar pek çok sanat eserinin farklı tekniklerle uygulandığı sergimiz, mayıs ayı sonuna kadar açık kalacaktır.

Sergi açılışıyla başlayan programımız konserimizle devam etmiştir.

Konserin birinci bölümünde solo performanslar, perküsyon orkestrası; ikinci bölümünde pop-rock orkestrası, okul korosu ve okul orkestrası gruplarında yer alan öğrencilerimiz yıl içerisindeki çalışmalarını coşkulu bir şekilde sergilediler.

Sergide ve konserde görev alan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Eklenme Tarihi:14.05.2019 08:55
Beylerbeyi Mahallesi Vakıf Tarla Altı Sokak No: 1 Beylerbeyi / Üsküdar