HABERLER

Ekrem Elginkan Lisesi 9. Proje Sergisi Gerçekleştirildi

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerinin fizikten tarihe, edebiyattan kimyaya hem sayısal hem de sözel derslerde edindikleri bilgileri, bilimsel merakla birleştirerek hazırladıkları projelerin sergilendiği 9. Proje Sergisi gerçekleştirildi. 

9 Mart 2016 Çarşamba günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Ekrem Elginkan Lisesi’nde gerçekleştirilen proje sergisinde öğrenciler tarafından hazırlanan 62 proje sergilendi. Açılış töreninde jüri tarafından değerlendirilen ve dereceye giren öğrenciler plaketlerini İTÜ GVO Genel Müdürü Cenker İlhan Polat, Ekrem Elginkan Lisesi Okul Müdürü Serap Sarıgül Hazar, Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Zeynep Akbaba ve öğretmenlerinin elinden aldı. 

Öğrenciler projelerinin yer aldığı stantlarda, ziyaretçilere sunum yaptı. Prototipler, maketler, sunum dosyaları, afişler aracılığıyla çalışmalarını tanıtan öğrenciler, oldukça heyecanlıydı. 

"Hazırladığınız projelerle bizler gurur kaynağımızsınız" 
Proje sergisinin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Serap Sarıgül Hazar, “Projelerinizin ödül almasından çok üstlendiğiniz sorumluluğu başarıyla yerine getirmeniz bizler için gurur ve mutluluk kaynağı oldu. Sizler hazırladığınız projelerle ileride karşılaşacağınız problemleri kolaylıkla çözebilme becerinizin ne kadar geliştiğini ortaya koydunuz. İleride iş yaşamınızda ne kadar başarılı bireyler olabileceğinizi şimdiden görebiliyorum ve bununla gurur duyuyorum" dedi. 

9. Proje Sergisinde 8’i matematik, 17’si fen bilimleri, 18’i yabancı diller, 19’u ise Türkçe ve Sosyal Bilimler alanlarında hazırlanan toplam 62 proje sergilendi.

15.3.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir