HABERLER

Çanakkale Şehitlerimizi Andık

Azim, umut ve kararlılık ile kazanılan büyük zaferin 101. yılında Çanakkale türküleri ve şiirler eşliğinde Çanakkale Şehitlerimizi andık. 
“Neden ağlıyorsun Çanakkale” 
Şehitler anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Ekrem Elginkan Lisesindeki törende duygulu anlar yaşandı. Cepheye giden askerlerin fotoğraflarının gösterildiği video gösteriminde öğrencimizin okuduğu “Neden Ağlıyorsun Çanakkale” şiiri ve Çanakkale zaferi uğruna kahraman askerlerimizin nelerden vazgeçtiğini anlatan “Hepsinin Bir Hikayesi Vardı” canlandırması duygulu anlar yaşattı. Çanakkale gazilerinin röportajlarının yer aldığı ve Çanakkale anılarını anlattıkları videoyu izleyen konuklar gözyaşlarını tutamadı. Ekrem Elginkan Lisesi ön bahçesine 18 Mart için özel olarak hazırlanan Çanakkale Şehitliği maketi büyük ilgi gördü. Öğretmen ve öğrencilerimiz günün anısına maket şehitlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

“Son Centilmenler Savaşı” 
Özel Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulumuzda “Son Centilmenler Savaşı” sloganıyla hazırlanan törende okunan Çanakkale şiirleri ve türküleri duygulandırdı. Çanakkale’deki kahramanlık destanının yanı sıra Anzak askerleri ile Türk askerlerinin dostane ve centilmence diyaloglarına da yer verildi. 

Beylerbeyinde gurur ve hüzün bir arada yaşandı 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmaları ile devam eden törende “Çanakkale’den İnsan Yüzleri” adlı belgeselin gösterimi yapıldı. Müzik koromuzun ve öğrencimizin seslendirdiği “Çanakkale” türküsü seyircilerin beğenisini topladı. Beylerbeyi Yerleşkemizdeki Çanakkale Şehitlerini anma töreninde gurur ve hüzün bir aradaydı. 

Tarihimizin bu önemli gününde şehitlerimizi rahmetle anıyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde saygıyla eğiliyoruz.

18.3.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir