HABERLER

11. Okuyan Okuryazar Haftası Başladı

İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının bu yıl 11. kez düzenlediği “Okuyan Okuryazar Haftası” 21 Mart-1 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

 İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları çatısı altındaki tüm okulları kapsayan ve öğrencilerimizin bilinçli birer okuryazar, bir edebiyatsever olmalarına giden yolu sağlamlaştıran “Okuyan Okuryazar Haftasında edebiyat dünyasının önemli isimleri öğrencilerimizle bir araya gelecek.

Özel Dr. Sedat Üründül Anaokulu

21 Mart 2016 Pazartesi

"Bulutlar Sıkılırsa"

Sultan Polat

Okuma, Atölye Çalışması, İmza

Küçük Grup

Saat: 09.30 - 12.00

Yer: 1. Atrium 

23 Mart 2016 Çarşamba

"Bulutunu Arayan Su Damlası"

Tülin Kozikoğlu

Okuma, Atölye Çalışması, İmza

Hazırlık Grubu

Saat: 09.30 - 10.30

Yer: Spor Salonu 

25 Mart 2016 Cuma

“1. Sınıflardan Masallar”

Dr. Natuk Birkan İlkokulu

1. Sınıf Öğrencileri Hazırlık

Gruplarına Kitap Okuyacak

Saat: 10.00 - 11.30

Yer: Hazırlık Grubu Sınıfları

 

"Karınca Karamen"

Sultan Polat

Okuma, Söyleşi, İmza

Orta Grup

Saat: 09.30 - 12.00

Yer: 1. Atrium 

28 Mart 2016 Pazartesi

"Damla Takipçileri"

Tuğba Özdinç

Okuma, Atölye Çalışması, İmza

Merkür / Venüs, Atlas

Saat: 09.30 - 10.30 / 11.00 - 12.00

Yer: 3. Atrium (Yemekhane Önü) 

30 Mart 2016 Çarşamba

"Jey Jey'in Atık Evi"

Tuğba Özdinç

Okuma, Atölye Çalışması, İmza

Alfa, Delta / Mars, Dünya

Saat: 09.30 - 10.30 / 11.00 - 12.00

Yer: 1. Atrium 

21 - 25 Mart 2016 Kitap Haftası Kitap Fuarı

Tüm Okul, Tüm Hafta

Yer: 3. Atrium 

21 Mart - 1 Nisan 2016 Haftası

Kitap Ayracı Yapımı - Beste Işıklı

Tüm Sınıflar

Saat: Ders Saatine Göre

Yer: Sanat Atölyesi 

1 Nisan 2016 Cuma

"Masmavi'yi Kim Kurtaracak?"

Yeşim Esirgemez

Okuma, Söyleşi, İmza

Hazırlık Grubu 

Saat: 09.30 - 12.00

Yer: 1. Atrium 

4 Nisan 2016 Pazartesi

Kitap Hastanesi, Küçük Grup

Saat: Ders Saatine Göre

Yer: 1. Atrium 


Özel Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu

22 Mart 2016 Salı 

“Çöp Çetesi ve Ormanın Koruyucuları”

Tiyatro Oyunu  

İlkokul 3. Sınıflar

Saat: 13.05

Yer: Çok Amaçlı Salon

 24 Mart 2016 Perşembe

“Pamuk Prenses ve İki Cüceler”

Tiyatro Oyunu

İlkokul 2. Sınıflar

Saat: 14.40

Yer: Çok Amaçlı Salon 

28 Mart 2016 Pazartesi

“Kayıp Kitaplıktaki İskelet”

Aytül Akal ile Söyleşi    

İlkokul 4. Sınıflar

Saat: 10.25

Yer: Çok Amaçlı Salon 

29 - 30 Mart 2016

“Çevreci Kral Kurbağa”

Aysun Berktay Özmen ile Şöyleşi 

İlkokul 1. Sınıflar

Saat: Gün Boyu

Yer: Sınıf İçi 

31 Mart 2016 Perşembe

“Kurbağa ve Murbağa”  Tiyatro Oyunu

İlkokul 1. Sınıflar

Saat: 10.10

Yer: Çok Amaçlı Salon

 

"Büyük Atatürk'ten Küçük Öyküler"

Süleyman Bulut ile Söyleşi

İlkokul 3. Sınıflar

Saat: 13.50

Yer: Çok Amaçlı Salon 

1 Nisan 2016 Cuma

“Eyvah Uçurtmam Kaçtı!”

Nural Birden Akça ile Söyleşi

İlkokul 2. Sınıflar

Saat: 10.25

Yer: Çok Amaçlı Salon 


Solo Tiyatro Oyunu       

İlkokul 4. Sınıflar

Saat: 12.45

Yer: Çok Amaçlı Salon 

28 Mart 2016 Pazartesi

“Kadim Şehrin Şifreleri”

Almıla Aydın

Yartıcı Okuma Atölyesi

Ortaokul 1. Sınıflar

Saat: 08.45 - 12.45

Yer: Sınıf İçi

 

“Süper Gazeteciler”

Aytül Akal ile Söyleşi

Ortaokul 2. Sınıflar

Saat: 12.05 - 12.45

Yer: Çok Amaçlı Salon

 

“Üç Anadolu Efsanesi”

Şebnem Gürsoy

Yaratıcı Yazma Atölyesi

Ortaokul 4. Sınıflar

Saat: Gün Boyu

Yer: Sınıf İçi 

29 Mart 2016 Salı

“Acı Kahve”

Nilay Yılmaz

Yaratıcı Drama Çalışması

Ortaokul 3. Sınıflar

Saat: Gün Boyu

Yer: Sınıf İçi 

30 Mart 2016 Çarşamba

"Yalancı Şahit"

Müge İplikçi ile Söyleşi

Ortaokul 3. Sınıflar

Saat: 10.25 - 11.05

Yer: Çok Amaçlı Salon 

1 Nisan 2016 Cuma

Araştırmacı Çocuk Ekibi ile

Kitapların Dünyasına Yolculuk

Orta 2. Sınıflar

Saat:  08.30 - 12.20

Yer: Çok Amaçlı Salon 


Özel Ekrem Elginkan Lisesi

 25 Mart 2016 Cuma

"Düş Bahçesi”         

Şiir Dinletisi

Saat: 14.00

Yer: Natuk Birkan Çok Amaçlı Salon 

28 Mart 2016 Pazartesi

“27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü ” Sarıyer İlçe Milli Eğitim Töreni

Saat: 14.00

Yer: Lise Çok Amaçlı Salon

 

"Bilgiye Ulaşma Yolunda Kütüphane"

Kütüphane Gezisi

Yer: İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesi

Saat: 10.00 

29 Mart 2016 Salı

"Çeviri Eserlerde Türkçe"

Sevin Okyay - Kutlukhan Kutlu

Saat: 14.00

Yer: Lise Çok Amaçlı Salon 

30 Mart 2016 Çarşamba

"Sohbet Zamanı"

Halit Kıvanç - Ercan Taner -

Mert Aydın

Saat: 14.00

Yer: Lise Çok Amaçlı Salon 

31 Mart 2016 Perşembe

"Süreli Yayınlar ve Fotoğrafçılık"

Servet Dilber

Saat: 14.00

Yer: Lise Çok Amaçlı Salon 

1 Nisan 2016 Cuma

“Tarihimiz Üzerine”

Yavuz Gölbaşı

Saat:10.00

Yer: Lise Çok Amaçlı Salon

 

Özel Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu 

21 Mart 2016 Pazartesi 

“Güzel Bir Sabahtı”

Fatih Erdoğan

İlkokul 1. Sınıflar

Saat: 09.25 - 10.05

 

“Kütüphane Haftası Açılışı ve

Öykü Yarışması Finali Ödül Töreni”

Feyza Hepçilingirler / Konuşmacı – Jüri Üyesi

Katılabilen Tüm Sınıflar

Saat: 13.25 - 14.10

 

“Feyza Hepçilingirler Söyleşisi: Türkçe Off!”

Ortaokul 4. Sınıflar

Saat: 14.15 - 14.55 

22 Mart 2016 Salı

“Karin Karakaşlı ile Gece Güneşi Üzerine ”

İlkokul 2. Sınıflar

Saat: 09.20 - 10.15 

23 Mart 2016 Çarşamba

“Aramızda Beyaz Bir Çizgi”

Çiğdem Kaplangı      

Anaokulu Tüm Sınıflar

Saat: 09.00 - 09.50

 

“Mustafa Kemal Atatürk: Bir Dünya Lideri ”

Süleyman Bulut     

İlkokul 4. Sınıflar

Saat: 10.15 - 10.55 

24 Mart 2016 Perşembe

“Karınca Karamen”

Sultan Polat

Sihirli Kulak Yayım-Dağıtım / Selma Morova

Anaokulu Tüm Sınıflar

Saat: 09.00 - 09.40

 

“HİCO: Hicabi Demirci Söyleşisi”

Hicabi Demirci

Ortaokul 1. Sınıflar

Saat: 13.25 - 14.05 

25 Mart 2016 Cuma

“Gökkuşağını Kovalayan Kedi”

Filiz Özdem

Anaokulu Tüm Sınıflar

Saat: 09.00 - 09.50 

30 Mart 2016 Çarşamba

“Rauf ve 2125’liler Kulübü ile Atölye Çalışması”

Almıla Aydın

Ortaokul 2. Sınıflar

Saat: 09.25 - 10.05

 

“Kadim Şehrin Şifreleri ile Atölye Çalışması”

Almıla Aydın

Ortaokul 3. Sınıflar

Saat: 10.15 - 10.55

 

“Karıncaların Dünyası”

Toprak Işık

İlkokul 3. Sınıflar

Saat: 13.25 - 14.05

 

21.3.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir