HABERLER

Paletli Yüzmede Üst Üste 5. Kez Türkiye Şampiyonuyuz

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Spor Kulübü Bayan Paletli Yüzme Takımımız üst üste kırdığı rekorlarla geleneği bozmadı ve 5. kez Türkiye Şampiyonu oldu. 

İTÜ GVO Spor Kulübü Paletli Yüzme Bayan Takımımız 25-27 Mart tarihlerinde Mersin'de düzenlenen Paletli Yüzme Büyükler Türkiye Şampiyonasında tüm rakiplerini geride bırakarak bir kez daha Şampiyon olmayı başardı. Paletli Yüzme Büyükler Türkiye Şampiyonasında İTÜ GVO Spor Kulübünü başarıyla temsil eden sporcularımız müsabakalar boyunca; 7 altın, 4 gümüş toplamda 11 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Başarılı sporcumuz Beste Tuğçem Akgün ise 100m Suüstü branşında kendisine ait Türkiye Rekorunu geliştirmeyi başardı. 5 yıldır üst üste şampiyon olan takımımız bu alanda geçilmesi zor bir başarı serisi yakaladı. 

Rekortmen sporcularız Beste Tuçem Akgün ve Ayşe Ceren Yeşilbaş ise Temmuz ayında Yunanistan'da gerçekleştirilecek olan Büyükler Dünya Şampiyonasına katılacak Milli Takımda yer alabilmek için gerekli baraj derecelerini geçmeyi de başardı. 

Sporcuların başarısıyla gurur duyduğunu ifade eden İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, "Spora, bilime, sanata en üst düzeyde destek veriyoruz. Bu sayede okullarımızda  öz güveni yüksek gençler yetişiyor ve farklı alanlarda gösterdikleri üstün başarıları ile bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar" dedi. 

Başarıda emeği geçen tüm sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyor, nice başarılar diliyoruz.

29.3.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir