HABERLER

Televizyon ve Futbol Dünyasının Önemli İsimleri Ekrem Elginkan Lisesi'ndeydi

Ekrem Elginkan Lisesi "tarihin mikrofonunu tutan adam" olarak adlandırılan Halit Kıvanç ile futbolseverlerin yakından takip ettiği Ercan Taner ve Mert Aydın'ı ağırladı. 

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları 11. Okuyan Okuryazar Kitap Okur Buluşması kapsamında birbirinden farklı etkinliklerle önemli isimleri öğrencileri ile buluşturmaya devam ediyor. Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, televizyon ve futbol dünyasının yakından tanıdığı Halit Kıvanç, Ercan Taner ve Mert Aydın'ı konuk etti. 

"Futbol gerçek bir aşktır" 
Futbol, yazarlık, televizyonculuk ve sunuculuk üzerine mesleki deneyimleri üzerine keyifli bir konuşma yapan Halit Kıvanç, ünlü futbolcu Pele ile dünyada röportaj yapan ilk gazeteci olması, Papa'yla yaptığı ve tarihe geçen görüşmesine dair önemli anılarını öğrencilerimizle paylaştı. Yaptığı esprilerle öğrencilerimizi güldüren 91 yaşındaki Halit Kıvanç şunları söyledi: "Futbol her şeyden önce dostluk, kardeşlik, arkadaşlık ve gerçek bir aşktır. Futbolu asla bir hastalık olarak görmeyin. İyi insan olun, etrafına güzel bakan insan olun" 

Kendine has futbol anlatımıyla futbolseverlerin yakından tanıdığı NTV Spor'un deneyimli sunucusu Ercan Taner ve başarılı spor yorumcusu Mert Aydın öğrencilerimizle bir araya gelen diğer isimler oldu. Televizyon ve futbol dünyası üzerine derin bir sohbet gerçekleştiren usta isimler, deneyimlerini paylaşarak televizyoncu olmak isteyen öğrencilerimize önemli uyarılarda bulundu. 

Öğrencilerimizin soruları da yanıtlayan ünlü isimlere söyleşi sonunda teşekkür plaketi sunuldu. Tören sonunda öğrencilerimiz Halit Kıvanç, Ercan Taner ve Mert Aydın'a kitap imzalatmayı da ihmal etmedi.

31.3.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir