HABERLER

İTÜ GVO Bayrağı da Antarktika'da Dalgalanacak

İTÜ Kutup Araştırmaları Merkezi Akademisyenleri (PolReC) ve beraberindeki 14 kişilik araştırma ekibi geçtiğimiz günlerde Antarktika’ya gitti. Ekip 3 hafta süreyle iklim değişikliği, buzullar, yabancı türler, kirlenme, denizel biyoçeşitlilik, koruma alanları, deniz memelileri ve botanik konularında araştırma yapacak. 

İTÜ'nün köklü akademik ve bilimsel birikimi ışığında bilim temelli bir eğitim anlayışı benimseyen, Eko Okul olarak öğrencilerine çevre bilincini küçük yaşlardan itibaren öğreten İTÜ GVO da Antarktika'da temsil edilecek. Dr. Sedat Üründül Anaokulu Müdürümüz Nur Aköz'den bayrağımızı alan İTÜ Kutup Araştırmaları Merkezi Üyesi, aynı zamanda geçtiğimiz yıl Yılın Bilim Kadını seçilen Yrd. Doç. Dr. Elif Genceli Güner, proje temsilcisi olarak bayrağımızı Antarktika'da dalgalandırmak üzere İTÜ GVO adına araştırma ekibine teslim etti. 

Bilim adına dalgalanan her bayrağı gururla taşıyacaklarını inandığımız öğrencilerimiz ve kurumumuz adına Kutup Araştırmaları Merkezi Araştırma Ekibine bilim yolunda başarılar dileriz.

5.4.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir