HABERLER

BEETECH 2015'de Yönetim Kurulu Başkanımızdan Vodafone, Erıcsson ve Argela'ya 5 Ödül

İTÜ Arı Teknokent Teknoloji Zirvesi Çıtayı Yükseltenler BEETECH 2015’de ödüle layık görülen Vodafone, Ericsson ve Argela ödülünü İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (GVO) Yönetim Kurulu Başkanımız ve İTÜ Arı Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Özeren’den aldı. 

Türkiye'nin öncü teknoparklarından İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Zirvesi dün gerçekleştirildi. Sektör temsilcilerinin katıldığı zirvede İnovasyon, Girişimcilik, Başarı, Teknoloji ve Çıtayı Yükseltme Stratejileri konuşuldu. Zirvenin sonunda ise performans kriterlerine göre farklı kategorilerde değerlendirilen İTÜ Arı Teknokent firmaları ödüllendirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız ve İTÜ Arı Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Özeren BEETECH 2015 Ödül Töreninde Vodafone, Ericsson ve Argela'ya toplam 5 ödül verdi. 

İTÜ Arı Teknokent'in ev sahipliğinde Çıtayı Yükseltenler sloganıyla gerçekleştirilen “Teknoloji Zirvesi”ne Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Eski Başkanı ve İTÜ Arı Teknokent Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanı ve İTÜ Arı Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Özeren, İndex Grup YK Başkanı, İTÜ Arı Teknokent ve İTÜ GVO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bilecik, İTÜ Arı Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan ile çok sayıda üst düzey yönetici katıldı. 

Özeren: “İTÜ Arı Teknokent gelecekte dünya çapında çok önemli işlere imza atacak” 

BEETECH 2015'de Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Ar-Ge Ciro kategorilerinde Vodafone, Üniversite Sanayi İşbirliği ve Ar-Ge İhracat kategorilerinde Ericsson, Ulusal ve Uluslararası Destekler kategorisinde Argela'ya ödülünü Yönetim Kurulu Başkanımız ve İTÜ Arı Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Özeren verdi. Vodafone, Ericsson ve Argela olmak üzere 3 büyük şirkete toplam 5 ödül veren Özeren, ödül alan firmaları sektöre katkılarından dolayı tebrik etti. Ödül töreni sonrası Teknoloji Zirvesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Özeren şunları söyledi: “Üniversite-sanayi işbirliğinin en iyi örneklerinden biri olan İTÜ Arı Teknokent, elde ettiği başarılarla çıtayı her geçen gün daha da yükseltiyor. Teknoloji ve Girişimcilik Zirvesi bir anlamda bu başarının kutlandığı, ödüllerle taçlandırıldığı bir etkinlik oldu. Yeni projeleri, girişimcileri ve yatırımcılarıyla ülke ekonomisine katkı sağlayan, üreten, geliştiren bir Teknopark olarak İTÜ Arı Teknokent ile gurur duyuyoruz. İTÜ Arı Teknokent'in gelecekte ulusal ve uluslararası alanda çok önemli işlere imza atacağına inancımız tamdır.”  

Türkiye'nin Ar-Ge, girişimcilik ve inovasyon ekosisteminin gelişimine paralel olarak teknopark firmaları üst düzey temsilcileri ve tüm endüstriden teknoloji liderleri, yatırımcılar ve yöneticilerin katıldığı zirvede, kamu ve özel sektörden önemli konuşmacılar tecrübelerini paylaştı. Zirve İTÜ ARI Teknokent Performans Kriterleri'ne göre değerlendirilen BEETECH 2015 ödülleriyle son buldu. 

Ödül töreni sonrası aile fotoğrafının çekilmesi ile zirve tamamlandı.

6.4.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir