HABERLER

Minik Çevreciler İklim Değişikliğine Dikkat Çekmek İçin Sahnedeydi

Gezegenleri ve gelecekleri için “Karbona karşı bizim de bir sözümüz var” diyen Anaokulu öğrencilerimiz iklim değişikliğine karşı yürüttükleri renkli, müzikli mücadelelerini 3. İstanbul Karbon Zirvesinde sahneledi. 

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Dr. Sedat Üründül Anaokulu öğrencilerimizden oluşan Karbon Kahramanları, İklim Değişikliğine dikkat çekmek için İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği (IETA), İTÜ Arı Teknokent ve İTÜNOVA TTO desteğinde Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından düzenlenen 3. İstanbul Karbon Zirvesinin ikinci gününde sahneye çıktı. 

Öğrencilerimizin performansını buradan izleyebilirsiniz. 

Yeşil Bayrak ödüllü bir eko- okul olan İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Dr. Sedat Üründül Anaokulu öğrencilerimizden oluşan Eko Tim ve Müzik Grubu Karbon Kahramanları hazırladıkları sahne gösterileri ile çevre bilincine, çevre yönetimi farkındalığına ve karbon azaltımının önemine dikkat çekti. 

Küçük Karbon Kahramanları çevre bilinci için sahnedeydi 
6 Yaş grubu Eko Tim ve Müzik Grubu öğrencilerinden oluşan Karbon Çocuklar üç bölümlük sahne performansları ile iklim değişikliği mücadelelerini anlattı. Karbon Çocuklar, ilk bölümde klasikleşmiş bir Türk Müziği eseri olan Üsküdar şarkısına perküsyon sağlamak amacıyla "Cup Song" gösterisi yaptı. Cup Song perküsyon gösterisinin ardından, Karbon Rap Grubu sahne alarak, öğretmenleri tarafından yazılan, çevreyi korumak ve karbon salınımını önlemek temalı “Doğadan Mesajınız Var” adlı şarkıyı seslendirdi. Son olarak “Kayıp Orman ve Renk Renk Çiçekler” adlı şarkıları seslendirmek üzere Karbon Çocuklardan oluşan koro sahne aldı. 

Özeren: “Çevre bilinci konusunda farkındalığı yüksek bir nesil yetişiyor” 
İklim değişikliği konusunda kamuoyunu bilinçlendirmeye yönelik böylesine önemli bir projede yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren şunları söyledi, “Çevre bilinci konusunda farkındalığı yüksek bir nesil yetişiyor. Anaokulu öğrencilerimiz bugün sergiledikleri müzikli ve renkli gösterileriyle iklim değişikliği ve çevrecilikle ilgili kamuoyuna önemli mesajlar verdi. Küçük yaştan itibaren bu bilinçle yetişen, yaşadığı dünyaya karşı sorumluluğunun farkında olan ve bunun için mücadelesini büyük bir öz güvenle sergileyen Karbon Kahramanı öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.” 

Öğrenciler hayal dünyalarını renklere döktü
Küçük Karbon Kahramanı öğrencilerimizin hayal dünyalarındakileri renklere dökerek çevreyi korumak, iklim değişikliğine karşı koymak için hazırladıkları “Hayal Şehri”, “Su Altında Yaşam” konulu resim sergileri ve rölyef çalışmaları ise zirve boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Öğrencilerimizin gösterisi öncesi iklim değişikliği, gezegen ve gelecek ile ilgili kısa bir sohbet gerçekleştiren Oyuncu Ayşe Tolga öğrencilerimizle sahne gösterilerini büyük bir beğeniyle izledi. 

“Karbona karşı bizim de bir sözümüz var” 
Gezegenleri, gelecekleri için “Karbona karşı bizim de bir sözümüz var” diyen anaokulu öğrencilerimiz iklim değişikliğine dikkat çekmek sahneledikleri renkli ve müzikli mücadeleleri ile katılımcılardan tam not aldı. Arkadaş-aile-okul üçgeninde oluşacak farkındalığı giderek arttırmayı hedefleyen etkinlikle çevresi için endişe duyarak korumak isteyen her çocuk, yerküremiz için bir umut olacak.

15.4.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir