HABERLER

Lise Öğrencilerimiz Dünya Sorunlarını Konuşmak İçin Budapeşte'deydi

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencimiz Damla Hatipoğlu Budapeşte'de katıldığı BIMUN Konferansında açılış konuşması yapan 12 ülke temsilcisinden biri olarak İTÜ GVO'yu başarıyla temsil etti. 

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Ekrem Elginkan Lisesi öğrencileri Lise öğrencilerinin dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik etkinliği olarak görülen Model United Nations (MUN) konferanslarına katılmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde Budapeşte'de gerçekleştirilen ve dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilerin katıldığı BIMUN'a katılan lise öğrencilerimiz Güney Afrika delegasyonunu temsil etti. Dünya sorunlarının konuşulduğu, 20 uluslararası lise düzeyinde okulun katıldığı ve 400 delegenin bulunduğu BIMUN konferansında, açılış konuşmasını yapmak için seçilen 12 ülke temsilcisi arasında lise öğrencimiz Damla Hatipoğlu da vardı. Uluslararası bir konferansta açılış konuşması için seçilen ve konuşmasını büyük bir özgüvenle gerçekleştiren öğrencimiz okulumuzu başarıyla temsil etti. 

Konferansa katılan öğrenciler, dünya meselelerine başka ulusların bakış açısı ile bakabilmeyi öğrenmeleri amacıyla kendi ülkelerinin delegesi olamıyor.

18.4.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir