HABERLER

Yönetim Kurulu Başkanımız Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Yönetim Kurulu Başkanımız, İnternet Geliştirme Kurulu Başkanı Serhat Özeren geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen forum, zirve ve kongrelerde lise ve üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilere mesleki bilgi ve tecrübelerini aktaran Özeren, bilişim sektörü, inovasyon ve girişimcilik üzerine önemli ipuçları verdi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız, İnternet Geliştirme Kurulu Başkanı Serhat Özeren İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğindeki 2. Uluslararası Dijtial Yaşam Ortamları Kongresinde lise ve üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. İnternet sayesinde dünyanın sınırları olmayan bir metro köye dönüştüğünü söyleyen Özeren: “Bilişim sektörü, içerisinde her şeyi barındıran bir dünya haline geldi. Her türlü imkana sahip olduğunuz bir çağda yaşıyorsunuz. Mesleki planlamalarınıza yön verirken bilişim sektörünün size önemli kapılar açacağından şüphem yok. Bugün, işsizlikten, birçok üniversite mezununun iş bulamamasından yakınılırken, bir yandan da bilişim sektörü istihdam konusunda sorun yaşıyor. İstihdam konusunda gelecek vadeden yegane sektörlerden birisi de bilişim sektörü. Ayrıca bilişimi sadece yazılım olarak düşünmeyin. Bu sektör öyle geniş, öyle farklı mesleki disiplinlere ihtiyacı var ki! Bunu avantaja çevirmelisiniz” dedi. 

Özeren, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri ile buluştu 
Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Hukuk Kulübü tarafından düzenlenen Bilişim Hukuku Zirvesinde üniversite öğrencileri ile bir araya gelen İnternet Geliştirme Kurulu Başkanı Serhat Özeren, Siber Güvenlik konusunu konuştu. Özeren ile birlikte çok sayıda hukukçunun katıldığı zirvede bilişim hukuku, bilişim suçları, siber güvenlik ve kanun çalışmaları ile inisiyatif çalışmaları, kişisel verilerin korunması, e ticaret, dijital delil kavramları konuşuldu. 

İnternet Geliştirme Kurulu’nun çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi veren ve siber güvenliğin önemine değinen Özeren şunları söyledi: Her gün yüz binlerce siber saldırı gerçekleşiyor. Bu siber saldırılar, kişilere, kurumlara, devletlere çok ciddi hasarlar veriyor. Maddi kayıplar oluşabiliyor. Bunlar arttıkça çeşitli mücadele yöntemleri de geliştiriyoruz. Ancak bu noktada, bu mücadeleyi güçlendirecek en önemli unsur hukuki mücadele. Bu anlamda hukuk fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin bilişim hukuku üzerinde uzmanlaşması ve buna yönelik çalışmalar yapması son derece önemli. Teknolojinin ve internetin gelişmesi ile beraber donanımlı hukukçulara ihtiyaç daha çok artıyor.” 

Özeren: "Girişimlerinizin temelinde yenilikçi anlayış olmalı" 
Uluslararası Genç Girişimciler Platformu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 2.IPFYE Business Forum'da üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren, öğrenciler ile girişimcilik ve inovasyon üzerine konuştu. Özeren, “Yapacağınız işlerin mutlaka yenilikçi bir anlayışla ortaya konması, anlaşılır ve talep edilir bir ürün olması gerekiyor. Devlet gençleri cesaretlendirecek çok önemli teşvikler sağlıyor. Mutlaka araştırın ve faydalanın" dedi. Girişimcilik ve inovasyon üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştiren, tecrübelerini üniversiteli genç girişimciler ile paylaşan Özeren, "Başarıyı yakalamak için mücadeleden ve zorluklardan korkmayın, sabırlı olun. Hata yapmaktan korkmayın ancak yapacağınız hataların sizin hayatınızı ipotek altına almasına da izin vermeyin. Tecrübe etmeden hiçbir şey olmuyor" dedi.

10.5.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir