HABERLER

Öğrencilerimiz 7. Junior Model United Nations Konferansında Mülteci Haklarını Konuştu

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu evsahipliğindeki 7. Junior Model United Nations Konferansına katılan ortaokul düzeyindeki öğrencilerin gündeminde mülteci hakları vardı. 

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (İTÜ GVO) Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu evsahipliğindeki 7. Junior Model United Nations (JMUN’16) Konferansı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen Küçük Yaş Grubu Model Birleşmiş Milletler Konferansına İTÜ GVO çatısı altındaki tüm ortaokul öğrencilerimizin yanı sıra İstanbul’dan ve ülkemizin farklı illerinden ortaokul düzeyinde 12-14 yaş grubundan öğrenciler katıldı.

Gündemde mülteci hakları vardı
Konferansa katılan öğrencilerden oluşan delegeler 2 gün boyunca 6 farklı komitede Mülteci Haklarını tartıştı. Öğrencilerin delege ve büyükelçi olarak Birleşmiş Milletler’e üye olan ülkeleri ve kurumları farklı komitelerde temsil ettikleri konferans sonunda mülteci haklarına ilişkin aldıkları kararı genel kurulun görüşüne sundu. Konferansa 22 okuldan 232 delege, 43 öğretmen ve 6 komite yönetmeni katıldı. 

Konferansla ortaokul düzeyindeki öğrencilerin dünya gündemine olan ilgilerini arttırmak, sorumluluk bilinçlerini geliştirmek ve dünya problemlerine çözüm üretmelerine fırsat vererek yarının liderleri olarak yetişmelerine olanak sağlanması amaçlanıyor.

11.5.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir