HABERLER

IIMUN'16 Konferansı Ekrem Elginkan Lisesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

 Birleşmiş Milletler Konferansının simülasyonu olan ve lise düzeyindeki öğrencilerin katıldığı IIMUN'16 Konferansında küresel sorunları tartışarak, ülkeler arası sorunlara çözüm önerileri sundu.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (İTÜ GVO) Ekrem Elginkan Lisesi tarafından düzenlenen Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı (IIMUN'16) 14-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. İTÜ Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılan ve bu yıl 5.’si düzenlenen konferansa çok sayıda lise öğrencisi katıldı. 

Gençlerden küresel sorunlara çözüm 
Birleşmiş Milletler konferanslarının lise öğrencileri düzeyinde modellendiği MUN’da , öğrenciler dünya sorunlarını İngilizce olarak tartıştı. Öğrenciler, üç gün boyunca küresel arenadaki gündemi masaya yatırarak ve ülkelerin sorunlarına ilişkin çözüm önerileri geliştirildi. 

Öğrencilerin gündeminde silahsızlanma, barış ve güvenlik vardı 
Dünya sorunlarının masaya yatırıldığı IIMUN'16 Konferansında en çok dikkat çeken konu başlıkları ise dünyada silahsızlanma, siber saldırılar, siber güvenlik, dijital çağda kişilik haklarının korunması, barış ve güvenlik konuları oldu. Birleşmiş Milletler Kadın Konseyinde ise kadının aile içindeki yeri, kadınların topluma kazandırılması ve kadın hakları tartışıldı. 

430 katılımcı, 8 komite dünya sorunlarını konuştu 
 Dünya sorunlarının ve çözüm önerilerinin lise öğrencilerinin bakış açısıyla tartışıldığı IIMUN’16 konferansına ev sahibi İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesinin yanı sıra İstanbul’dan ve ülkemizin farklı illerinden lise düzeyinde öğrenciler katıldı. Konferansta 430 katılımcı, 8 farklı komitede güncel politik sorunlara çözüm üretildi. 

Konferans sonrası eğlence 
Konferans sonrası kapanış partisinde bir araya gelen öğrenciler keyifli bir akşam geçirdi. Qubbe İstanbul’da gerçekleştirilen yemeğe yaklaşık 450 öğrenci katıldı. Ülkemizin farklı şehirlerinden ve ülkelerden gelen öğrencileri buluşturan yemekte öğrenciler gönüllerince eğlendi.

25.5.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir