HABERLER

Milli Jimnastikçimiz Tutya Yılmaz Rektörümüzü ve Yönetim Kurulu Başkanımızı Ziyaret Etti

2016 Rio Olimpiyatlarında ülkemizi başarıyla temsil eden Ekrem Elginkan Lisesi 11. sınıf öğrencimiz Tutya Yılmaz, desteklerinden dolayı İTÜ Rektörüne ve Yönetim Kurulu Başkanımıza teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Anaokulundan bu yana İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında eğitim gören Ekrem Elginkan Lisesi 11. sınıf öğrencimiz Tutya Yılmaz, Rio dönüşü İTÜ Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren'i ziyaret etti. 

İTÜ Rektörü Karaca: Tutya gibi idollerin olması İTÜ ve Ülkemiz için çok büyük bir kazanım 
İTÜ Rektörü ve İTÜ GVO Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın makamında kabul ettiği Olimpiyat temsilcimiz Tutya Yılmaz, 2016 Rio Olimpiyatlarındaki tecrübelerini ve 2020 Tokyo Olimpiyatları ile ilgili hedeflerini aktardı. Öğrencimizin olimpiyat tecrübesini ve hedeflerini ilgiyle dinleyen Prof. Dr. Mehmet Karaca, "İTÜ'den Tutya gibi dünya çapında bir sporcunun yetişmesi hem İTÜ adına hem de ülkemiz adına çok önemli bir başarı. Sportif başarı akademik başarıyı da beraberinde getirir. İlköğretim, orta öğretim ve lise çağı çok önemli oradan sporcu yetiştirmemiz lazım. Tutya gibi idollerin olması İTÜ ve Ülkemiz için çok büyük bir kazanım. İTÜ Ailesi adına Tutya Yılmaz'ı başarısından dolayı tebrik ediyoruz" dedi. 

Serhat Özeren: Tutya önemli bir farkındalık yarattı 
Tutya Yılmaz'ın 2016 Rio Olimpiyatlarındaki desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunduğu İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, Milli jimnastikçimizi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren, "Olimpiyatlarda Tutya'yı gururla izledik. Çok güçlü rakiplerle yarıştı ancak içten gülümsemesi ve doğallığı ile rakipsizdi. Dünyanın en prestijli spor müsabakasında sergilediği üstün performansı ile bizlere büyük bir gurur yaşattı" dedi. 

Milli Jimnastikçimizin gerek akademik gerekse de sportif başarısına vurgu yapan Özeren şunları söyledi: "Tutya Yılmaz, okulunda başarılı bir öğrenci, sosyal hayatında renkli bir kişilik, sportif başarısını artık tüm Türkiye ve dünya biliyor. Hedefini yüksek tutarak ve disiplinli çalışarak her alanda başarılı olunabileceğinin güzel bir örneği oldu. Bu anlamda önemli bir farkındalık yarattığına inanıyorum"

6.9.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir