HABERLER

Öğrencimiz Tutya Yılmaz Samsung Türkiye'nin Konuğu Oldu

Anaokulundan bu yana İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında eğitim gören Ekrem Elginkan Lisesi öğrencimiz Tutya Yılmaz, Samsung Türkiye yönetici ve çalışanları ile keyifli bir sohbette bir araya geldi. 

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencimiz, Milli Sporcumuz Tutya Yılmaz, Townhall Meeting etkinliği kapsamında Samsung Türkiye'nin yöneticileri ve çalışanları ile bir araya geldi. Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, üst düzey yöneticileri ve çalışanların katıldığı toplantıda konuşan Milli Jimnastikçimiz okul ve spor yaşantısı, olimpiyat tecrübesi ve gelecek hedeflerini anlattı. 

2020'de madalya hedefliyorum 
Rio Olimpiyatlarındaki tecrübelerini paylaşan Yılmaz, "Olimpiyatlara katılmak en büyük hayalimdi. Rio'da hayalim gerçekleşti. Hayal ettiğiniz şey için çok çalışır ve isterseniz gerçekleşmemesi mümkün değil, bunu tecrübe etmiş oldum." dedi. 2020 Tokyo Olimpiyatları için çalışmalara başladığını dile getiren sporcumuz "Rio benim için çok önemli bir tecrübeydi. Ancak şu an Tokyo Olimpiyatlarına odaklandım. Aynı hırs ve disiplinle çalışmalarıma devam edeceğim. 2020'de ülkeme madalya getirmek yeni hedefim" dedi. 

Okulum en büyük destekçim 
Okul ve spor yaşamı hakkında konuşan öğrencimiz, "Ülkemizde sporcuların en büyük sorunu eğitim ve sporu bir arada yürütememek. Şartların zorluğundan ya sporu ya da eğitime seçmek zorunda kalıyorlar. Ancak ben bu konuda çok şanslıyım. Çünkü okulum bana bu konuda çok destek oluyor" dedi. 

Birilerine ilham vermek gurur verici 
Olimpiyatlarda çok büyük destek gördüğünü de sözlerine ekleyen Yılmaz, "Çok güzel tepkiler aldım. Sosyal medyada ve gittiğim yerlerde benimle ilgili güzel şeylerin konuşulması beni çok mutlu etti. Bunun dışında küçük kardeşlerimin beni örnek aldığını görüyorum. Bu da çok güzel bir duygu. Birilerine örnek olmak, ilham vermek de inanılmaz gurur verici bir duygu. Bütün bunlar beni önümüzdeki müsabakalar ve 2020 Olimpiyatları için daha da çok gururlandırıyor."

26.9.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir