HABERLER

Velilerimiz ve Öğretmenlerimiz “Sınırlar ve Çocuk” Konulu Seminerde Bir Araya Geldi

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu ev sahipliğindeki gerçekleştirilen “Sınırlar ve Çocuk” konulu seminerde İlkokul çağındaki çocuklarının sosyal ve akademik uyumu ve ebeveynlerin sorumlulukları konuşuldu. 

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu ev sahipliğindeki gerçekleştirilen “Sınırlar ve Çocuk” konulu seminer geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Klinik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabcı’nın sunumuyla gerçekleştirilen seminere velilerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı. 

İlkokul çağındaki çocuklarının sosyal ve akademik uyumu için gerekli olan koşulların ve çocukların ruhsal özelliklerinin konuşulduğu seminerde Zabcı, ilkokul çağındaki çocuklarda daha çok bireyselleşme, özgüven, cinsellik ve saldırganlık, ötekinin sınırlarını tanıma gibi unsurların öne çıktığını dile getirdi. 

Ebeveynlerin Yapıcı Tutumu Önemli 
Tavsiyelerde bulunan Zabcı, çocuklarında ya da öğrencilerinde bu tür eylemlerle karşılaşan ebeveynlerin/öğretmenlerin yapıcı olması halinde çocukların akademik faaliyetlerinde başarının geleceğinin altını çizdi. Zabcı, ebeveynlerin sergileyeceği yapıcı tutumun zaman zaman çocuklarda ortaya çıkan olumsuz yönlerin ve saldırgan tutumlarının önüne geçeceğini dile getirdi.

26.9.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir