HABERLER

Öğrencimiz Tutya Yılmaz Olimpiyat Paneline Konuşmacı Olarak Katıldı

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Ekrem Elginkan Lisesi 11. sınıf öğrencimiz, Milli Jimnastikçimiz Tutya Yılmaz, spor ve okul yaşamı ile 2020 Tokyo Olimpiyatları hedeflerini İstek Atanur Oğuz Okullarında gerçekleştiren Olimpiyat Panelinde anlattı. 

Anaokulundan bu yana İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında eğitim gören Ekrem Elginkan Lisesi 11. sınıf öğrencimiz Milli Jimnastikçimiz Tutya Yılmaz, gerçekleştirilen Olimpiyat Paneline konuşmacı olarak katıldı. Rio Olimpiyatlarda ülkemizi başarıyla temsil eden Nur Tatar, Cenk İldem, Mete Gazoz ve Furkan Şen’in de yer aldığı panelde konuşan Tutya Yılmaz, günde ortalama 8 saat antrenman yaptığını ve 2020 Tokyo Olimpiyatları için çalışmalarına şimdiden başladığını dile getirdi. 

Tutya Yılmaz: “Eğitim benim için çok önemli” 
Spordaki başarısının yanı sıra akademik başarısına da dikkat çeken öğrencimiz şunları söyledi: “Eğitim benim için de ailem için de çok önemli. Sporcuların en temel sorunlarından biri de okul ile sporu birlikte yürütememektir. Ancak okulum bana akademik konuda çok destek oluyor. Antrenman programımın yoğun olduğu ya da yarışlara katıldığım zamanlarda kaybettiğim derslerin yerine telafi dersleri yapıyoruz öğretmenlerimle. Böylelikle hem sporu hem okulu kolaylıkla yürütebiliyorum.” 

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan genç jimnastikçi, müsabakalarda podyuma çıkmadan önce bir uğurunuz var mı sorusuna “Şans bilekliklerim var, onları mutlaka takıyorum. Bir de performansımı beğenmediğim zamanlarda giydiğim mayoları bir daha kullanmıyorum” cevabını verdi.

12.10.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir