HABERLER

Öğretmenler Gününü Kutladık

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları tüm fertleriyle bir araya gelerek hem İstanbul'da hem de İzmir'de 
 Öğretmenler Gününü coşkuyla kutladı. 

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları yönetici, öğretmen ve çalışanları Öğretmenler Günü kutlaması için Conrad Otel’de gerçekleştirilen özel bir davette bir araya geldi. Öğretmenler Günü kutlama yemeğine İTÜ Rektörümüz ve Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özkol, İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telem Gök Sadıkoğlu, Doç. Dr. Gülname Turan, İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren, İTÜ GVO Genel Müdürümüz Cenker İlhan Polat, Kültürel AŞ Genel Müdürümüz Ufuk Konca ve okul müdürlerimizin yanı sıra öğretmenlerimiz, kurum çalışanlarımız olmak üzere 500’e yakın davetli katıldı. 

Gecede, Kültürel AŞ ve İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında 5 ve 10. yılını dolduranlara teşekkür plaket de verildi. Öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın 80'ler ve 90'ların sevilen şarkıları eşliğinde doyasıya eğlendiği gecede 90'ların sevilen şarkıcısı Tayfun'un sahne alması ise gecenin sürprizi oldu. 

Karaca: "Toplumda birden çok rolü olan kadın öğretmenlerimiz olmak üzere eğitimcilerin Öğretmenler Günü kutlu olsun" 
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bugün hayatta olmayan eğitimcilerimizi saygıyla anıyorum diyerek konuşmasına başlayan İTÜ Rektörümüz ve Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca, "Toplumda birden fazla rolü olan kadın öğretmenlerimizin, ülkemizin dört bir yanında ve İTÜ GVO'da başarıyla görev yapan tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutluyorum" dedi. 

Özeren: "Gelişmenin, kalkınmanın, bilgi toplumu temel unsuru eğitimdir. Eğitim ise öğretmenle mümkündür" 
İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren şunları söyledi: “Gelişmenin, kalkınmanın, bilgi toplumu olmanın temel unsuru eğitimdir. Eğitim ise öğretmenle mümkündür. Çalışmalarınız, benimsediğiniz, uyguladığınız eğitim prensipleri ile çocuklarımızı geleceğe güvenle hazırlıyorsunuz. Öğrencilerimizin elde ettiği başarıları siz kıymetli öğretmenlerimizin fedakar çabasının bir yansıması olarak görüyorum. Bu sebeple öğretmenlik gibi kutsal, maneviyatı ve sorumluluğu yüksek bir mesleği tercih edip, hayatınızı çocuklarımıza adadığınız için sizleri gönülden kutluyorum." 

Polat: "Öğretmenlerimiz sayesinde geleceğe güvenle bakıyoruz" 
Hayatını öğretmeye adamış öğretmenlerimizin isimsiz birer sanatkâr olduklarını söyleyen İTÜ GVO Genel Müdürü Cenker İlhan Polat, "Bugün öğrencilerimiz dünyanın en prestijli spor organizasyonlarında ülkemizi temsil edebiliyorsa, kendi kodladıkları ve tasarladıkları robotla katıldıkları yarışmalardan birincilikle dönebiliyorsa, sosyal çevresinde yaşadığı tecrübeden yola çıkarak “İcat” ettiği cihazla uluslararası bir markanın yarışmasından yine birincilikle ayrılıyorsa bu önemli bir başarıdır. Bugün gurur duyduğumuz bu başarılarda hepinizin tek tek imzası bulunuyor. En başta bu ülkenin bir ferdi, bir baba, bir eğitimci olarak tüm çabanızla geleceğe güvenle bakmamızı sağladığınız için sizlere minnetlerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

İzmir Okulumuzda da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı 
İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okullarında da keyifli bir yemekle Öğretmenler Günü kutlandı. Wyndham Otelde gerçekleştirilen geceye İzmir Yerleşkesi Genel Müdürü Esra Sandalcı Adam, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan İTÜ GVO İzmir Nesan Yerleşkesi Genel Müdürü Esra Sandalcı Adam, "Her geçen gün güçlenen ve büyüyen ailemizle böylesine anlamlı bir günde, bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi. İzmir Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi Kültür Sanat Koordinatörü, Müzik Öğretmenimiz Banu Köstem’in yönettiği ve okul yöneticilerimizin seslendirdiği ‘Benim Adım Öğretmen’ şarkısı konukların beğenisini topladı. Öğretmenlerimizin sergilediği dans gösterisi ise konuklardan büyük alkış aldı.

24.11.2016

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir