HABERLER

Paletin Altın Kızı Rekortmen Sporcumuz Ayşe Ceren Yeşilbaş Dünya Şampiyonu Oldu!

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Spor Kulübü sporcumuz, milli yüzücümüz Ayşe Ceren Yeşilbaş, Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonasında 1500 m. suüstünde 13.46.09 dakikalık derecesi ile dünya şampiyonu oldu. 

İTÜ GVO Spor Kulübümüzün başarılı sporcusu, milli yüzücü Ayşe Ceren Yeşilbaş, 2017 Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonasının ikinci gününde “Dünya Şampiyonu” oldu. Rusya'nın Tomsk şehrinde gerçekleştirilen şampiyonada 1500 m. suüstünde yarışan ve tüm rakiplerini geride bırakan Ayşe Ceren Yeşilbaş, şampiyonluk kürsüsünde bayrağımızı dalgalandırdı. 

“Şampiyonluk kürsüsünde İstiklal Marşımızı okumanın gururu paha biçilemez!” 
Dünya Şampiyonumuz Ayşe Ceren Yeşilbaş, şampiyonluğun hemen ardından duygularını şu sözlerle ifade etti: “İnanılmaz mutluyum. Hayatımın en güzel gününü yaşıyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettim. Çok çalıştık. Başaracağımıza inanıyorduk. Rakiplerim çok güçlüydü, bunu bilerek yarıştım. Elimden gelen her şeyi yaptım. Şampiyonluk kürsüsünde Türk bayrağının dalgalanmasının ve İstiklal Marşımızı söylemenin verdiği gurur paha biçilemez. Bu başarıda emeği geçen, beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim." 

“Hiçbir başarı tesadüf değil!” 
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren şunları söyledi: “Bu yıl İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesinden mezun ettiğimiz başarılı sporcumuz bizlere büyük bir heyecan ve mutluluk yaşattı. Dünya Şampiyonumuzla gurur duyuyoruz. İTÜ GVO’dan bir dünya şampiyonu çıkması bizim için ayrı bir kıvanç kaynağı. Ceren’in dünya şampiyonluğu, hiçbir başarı tesadüf değildir sözünün en güzel kanıtlarından biri bana kalırsa. Ceren yıl boyunca bir yandan antrenmanlarına devam etti, diğer yandan üniversite sınavlarına hazırlandı. Bu zor sürecin üstesinden gelmek için çok çalıştı ve bu şampiyonluğu hak etti. Başta ailesi olmak üzere İTÜ GVO Spor Kulübümüzün başarılı antrenörlerinden, aynı zamanda milli takım antrenörü Alper Erkmen’i ve bu başarıda emeği olan İTÜ GVO Ailesini gönülden kutluyorum.” 

Finali getiren rekor! 
Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonasının ilk gününde, Gençler ve Büyükler Türkiye Rekorunu kırarak finale kalan rekortmen sporcumuz, 400 metrede Dünya Şampiyonasındaki 03.19 dakikalık derecesiyle saliseler farkıyla şampiyonluğu kaçırarak dünya ikincisi oldu. 

Şampiyonluğun peşini bırakmadı! 
Şampiyonanın ilk günü dünya şampiyonluğunu kıl payı kaçıran Ayşe Ceren Yeşilbaş, Rusya’da gerçekleştirilen şampiyonanın ikinci gününde de üstün bir performans sergileyerek dünya şampiyonluğu kupasını ülkemize kazandırdı.

3.8.2017

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir