HABERLER

Yeni Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları 2017–2018 akademik yılı açılış törenimiz yönetici ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. 

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Oditoryumunda gerçekleştirilen törenimize, İTÜ Rektörümüz ve Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren, YK Başkan Vekilimiz Sibel Kerimoğlu, Genel Müdürümüz Ufuk Konca, Okul Müdürlerimiz, yönetici ve öğretmenlerimiz katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yeni akademik yılın açılış konuşmasını İTÜ Rektörümüz ve Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca yaptı. 

“Bilimin ışığında yetişen, bilgili, donanımlı nesiller yetiştiriyoruz.” 
Yeni eğitim öğretim yılında tüm eğitim camiasına başarı dileklerini ileterek başlayan Karaca şunları söyledi: “İTÜ GVO’nun model kabul edilebilecek bir anlayışı kurgulayan ve istikrarla sürdüren bir kurum olduğunu ifade etmek isterim. Kuruluşunun üzerinden henüz 17 yıl geçmiş olmasına karşın, iyi yönetim ve doğru eğitim politikalarının birleşimi ile markalaşma sürecini tamamlamış olan İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının en büyük ayrıcalığı, İTÜ gibi köklü bir akademik çatının gücüyle ve güveniyle yol almaktır. Bu özgüvenle birbirinden farklı başarılara imza atacak, bilimin ışığında yetişen bir nesil ile ülkemizi geleceğe siz kıymetli öğretmenlerimiz hazırlayacak. Dijital çağ artık bilgiye de teknolojiye de ulaşmayı kolaylaştırdı. İhtiyacımız olan şey, bilgiyi nasıl kullanacağına vakıf ve o bilgiyi analiz ederek faydaya dönüştürebilecek donanıma sahip bireyleri yetiştirebilmek. İşte bu noktada siz değerli öğretmenlerimize büyük iş düşüyor. Çünkü onların önündeki en önemli rol modeller sizlersiniz. Yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar dilerim.” 

Dünya Şampiyonu Ayşe Ceren Yeşilbaş’a Rektörümüzden teşekkür plaketi! 
Açılış konuşmasının ardından İTÜ Rektörü, İTÜ GVO Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren, Dünya Şampiyonluğu ile gururlandıran İTÜ GVO Spor Kulübü sporcumuz, Ekrem Elginkan Lisesi 2017 Mezunumuz Ayşe Ceren Yeşilbaş’a teşekkür plaketi takdim etti. 

Açılış konuşmasının ardından İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının kurum kültürünü ve işleyişini anlatan kısa bir tanıtım sunumu yapıldı. 2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin katıldığı etkinlik ve elde edilen başarıların gösterildiği video gösterimi ile tören sona erdi.

17.8.2017

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir