HABERLER

YK Başkanımız Serhat Özeren: "Öğrencilerimizin sınav sonucu ile ilgilenmiyoruz çünkü biz onları sınava değil hayata hazırlıyoruz"

Yenilikçi, araştırmacı ve sorgulayıcı bir eğitim anlayışı ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetiştirilmesini amaç edinmiş bir eğitim kurumu İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları… 17 yıldır İTÜ çatısı altında eğitim ve öğretime devam ediyor. İTܒden aldığı güçle, modern eğitim yaklaşımları, bilimsel ve entelektüel birikimini öğrencilerine aktarıyor. 

Kaliteli ve aşkla çalışan kadrosu ve öğrenmeyi öğreten özelliğiyle İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında verilen eğitim, kurumu bu sebeple vazgeçilmez kılıyor. 

“Ana kucağından İTܒye” sloganı ile eğitim hayatına adım atan, öğrencilerinin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerine yönelik eğitim fırsatlar sunan, her bireyin farklı yetenekleri, hayalleri ve kapasitesi olduğuna inanan İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının başında ise yine bir İTܒlü var… İTÜ Uçak ve Uzay Mühendisliği Fakültesi Uçak Mühendisliği bölümünde öğrenci olarak İTܒye adım atan Serhat Özeren, bugün İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı. 

Serhat Özeren ile 1984 yılında başlayan İTÜ serüvenini ve İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının eğitimini, öğrencilerini ve başarılarını konuştuk. 

-İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları nasıl kuruldu? 
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları İTܒlülerin çocuklarına İTÜ markasına yakışır bir eğitim vermek amacıyla 2000 yılında anaokulu ile eğitim hayatına başladı. Sırasıyla Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu, Ekrem Elginkan Lisesi İTÜ Ayazağa Kampüsünde eğitim vermeye başladı. İTܒnün kaliteli eğitim anlayışını Anadolu yakasına taşıyarak Beylerbeyi Yerleşkesini kurduk. Burada da anaokulu, ilkokul ve ortaokul eğitimi veriliyor. 2014-2015 yılında ise İstanbul dışındaki ilk okulumuzu açtık. İzmir’in Gaziemir ilçesinde İzmir Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi 2014-2015 Eğitim Öğretim yılından itibaren eğitim vermeye başladı. 

-Yönetim Kurulu Başkanı olduğunuz İTÜ GVO’dan bahsedecek olursak, İTܒnün lider okul anlayışının; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise için de sürdürüldüğünü düşünüyor musunuz? 
İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında anaokulundan liseye kadar her kademede İTÜ adına yakışır bir eğitim verilmektedir. Velilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve idari personelimizle bizler İTÜ ailesinin birer ferdiyiz. Bu aidiyet duygusunu kazandıran şey ise İTܒyle sürekli işbirliği içerisinde olmamızdır. Okullarımızda İTܒlü mensupların çocuklarının yanı sıra mensup olmayan velilerimizin çocukları da eğitim görüyor. Bu karma yapıya dahil olması okullarımıza artı bir değer katıyor. İTܒnün 250. yaşına yaklaştığı bu günlerde kültürü, bilgi birikimi, İTÜ ile yapılan işbirlikleri buradaki atmosferin içerisinde olmamız bu değerli noktayı oluşturuyor. İşte bu birliktelik bizi aranan ve sayılan bir kurum haline getiriyor. İTܒnün lider okul anlayışı, kültürü İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında da kendini çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Öğrencilerimiz bilim, sanat ve kültür alanlarında kazandıkları başarılarla bunu ortaya koymaktadır.

Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz. 

20.10.2017

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir