HABERLER

Öğretmenler Gününü Kutladık!

İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının (İTÜ GVO) geleneksel Öğretmenler Günü Kutlama Yemeği, ​17 ​Kasım Cuma günü Conrad Otel'de gerçekleştirildi. 

Davete, ​İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren, Genel Müdürümüz Ufuk Konca, Okul Müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve idari personelimiz katıldı. 

Özeren: "Öz güveni yüksek, bilim, sanat ve sporla iç içe nesiller yetiştirmek en büyük hedefimiz" 
Gecenin açılış konuşmasını İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanı​mız​ Serhat Özeren yaptı. Konuşmasında eğitimin önemine değinen ​Özeren​ şunları söyledi: ​Gelecek eğitimle gelecek! Eğitimin olmadığı bir yerde cahillik, savaş, kargaşa ve mutsuzluk olur. Dünyada ileri giden ülkele​rin ​hepsi önce eğitime önem vermiştir. Eğitim ise sürekli kendi içinde yenilenen bir kavramdır. Dilimizden düşürmediğimiz üretim, inovasyon, Ar-Ge’nin temelinde eğitim vardır. Tabii ki eğitim denince, günü kurtaran çalışmalardan bahsetmiyorum. Çocuklarımıza farklı düşünmeyi, yapılmayanı yapmayı, farklı bakış açılarına sahip olmayı öğretmeliyiz. Öz güveni yüksek, bilim, sanat ve sporla iç içe nesiller yetiştirmek İTÜ GVO’nun en büyük hedefidir.​Denemekten asla vazgeçmeyen, başarısızlığı ​k​abul etmeyen bir gençliğe ihtiyacımız var! Çocuklarımızın müzakare yeteneklerinin gelişmes​i için yol göstermeli, dünya vatandaşı olmayı öğretmeliyiz! Artık internet vatandaşlığından bahsedilen bir ortamda yerel çalışmalar etkisiz ve yetersiz olacaktır.​"​ 

​Açılış konuşmasının ardından İTÜ GVO'da 5, 10 ve 15. yılını dolduranlara başarı plaketleri verildi. Plaket töreninin ardından Motto Orkestrasının şovu ile süren davet, öğretmenlerin gönüllerince eğlendiği canlı müzik programı ile sona erdi.

24.11.2017

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir