HABERLER

Tanıtım Günleri ve Kabul Sınavlarımız 3 Mart’ta

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Tanıtım Günleri ve Kabul Sınavları 3 Mart’ta! 245 yıllık tarihi ve köklü eğitim felsefesiyle İstanbul Teknik Üniversitesi çatısı altında 18 yıldır eğitim veren İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ön kayıtları başladı. 

İTÜ'nün zengin akademik birikiminin temelleri üzerinde, gelecek için çalışan, yarını tasarlayan, sporu yaşam biçimi olarak gören, sanattan kopmayan öğrenciler yetiştirme hedefiyle, 18 yıldır büyük bir sorumlulukla eğitim öğretime devam eden İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları yeni öğrencilerini bekliyor! 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Tanıtım Günleri ve Kabul Sınavları” kapsamında İTܒlü olmak isteyen aday öğrencilerimizin velilerini ağırlayacağız. 

Anaokulu Tanıtım Günlerimiz 3 Mart'ta! 
Özel Dr. Sedat Üründül Anaokulumuzda yapılacak olan "Tanıtım Toplantısı” 3 Mart 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Toplantıda 2014 ve 2015 doğumlu aday öğrencilerimizin velileri ile görüşülecek. Tanıtım toplantısı 2014 doğumlu aday öğrenciler için saat 10.00'da, 2015 doğumlu aday öğrenciler için 12.30'da başlayacak. Tanıtım günlerine katılmak isteyen aday öğrenci velilerinin, öncesinde okulun web sitesinde yer alan ön kayıt formunu doldurması gerekecek. 

Dr. Sedat Üründül Anaokulu kayıt kabul şartları ile ilgili tüm detaylar için tıklayınız! 

İlkokul ve Ortaokul İçin Ön Kayıtlarımız Başladı! 
Özel Dr Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu “Okul Tanıtım Günü” ve “Ara Sınıflar Kabul Sınavı” 03 Mart 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak. Ara Sınıflar Kabul Sınavına İlkokul 2, 3, 4 ve Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf aday öğrencilerimiz katılabilecek. 

Kabul Sınavı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan ve ilkokul ile ortaokul düzeyinde aday öğrencilerimizin velilerinin katılacağı tanıtım toplantımızda okul kültürümüz, eğitim felsefemiz ve programlarımız hakkında bilgilendirme yapılacak. 

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu kayıt kabul şartları ile ilgili tüm detaylar için  tıklayınız! 

Beylerbeyi Yerleşkemizde Tanıtım Günleri Başladı! 
Modern eğitim yaklaşımları, bilimsel ve entelektüel birikimine öğrencilerine aktaran Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu “Tanıtım Toplantıları” 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Beylerbeyi Yerleşkemizde gerçekleştirilecek. Anaokulu aday öğrencilerimizin velileri 10.00'da, İlkokul aday öğrencilerimizin velileri 11.30'da, Ortaokul aday öğrencilerimizin velilerini ise 13.00'da gerçekleştirilecek olan toplantımızda ağırlayacağız. 

Beylerbeyi İlkokulu ve Ortaokulu "Düzey Belirleme ve Ara Sınıflar Kabul Sınavı" 3 Mart 2018 Cumartesi günü saat 09.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Sınava, 2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılında İlkokul 2, 3 ve 4. sınıflar ile Ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda öğrenim görmek üzere başvuruda bulunan aday öğrenciler girebilecek. 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Beylerbeyi Anaokuluna 2015, 2014 ve 2013 doğumlu öğrenciler kayıt olabilecek. Anaokulu ve İlkokul 1. sınıf öğrencileri bireysel tanıma çalışmalarına, ilkokul ve ortaokul kademesindeki öğrenciler ise düzey belirleme sınavına girecek. 

Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokul kayıt kabul şartları ile ilgili tüm detaylar için  tıklayınız! 

Lise Kayıtları İçin Meb Takvimi Beklenecek! 
Yabancı dille eğitim yapan ve IB diploma programı uygulayan Ekrem Elgin Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci kayıtlarımız Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen lise giriş sınavı sonucuna göre önkayıt sistemiyle öğrenci kabulü yapacaktır. MEB'in açıklayacağı özel okullar kayıt takvimi web sayfamızda duyurulacaktır. 

İzmir Yerleşkemizde De Ön Kayıtlar Başladı! 
İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının İstanbul dışındaki tek okulu olan ve kısa sürede önemli başarılara imza atan İzmir Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Lisemizde de ön kayıt heyecanı başladı. İlk olarak 17-24 Şubat tarihlerinde anaokulu ve ilkokul Tanıtım Günleri ve Kabul Sınavları yapılacak. 3 Mart 2018 Cumartesi günü ise Lise Tanıtım Günü, 10 Mart 2018 Pazar günü ise Anaokulu Tanıtım Günü gerçekleştirilecek. 

İzmir Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise kayıt kabul şartları ile ilgili tüm detaylar için  tıklayınız! 

Yurt Dışından Gelen Aday Öğrencilerin Kayıt Kabul İşlemleri! 
Yurt dışında öğrenimlerini sürdüren öğrenciler, bulundukları ülkenin eğitim ataşeliğinden veya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yurt Dışı Denklik Bürosundan alacakları denklik belgesi ile uygun bulunan sınıflara başvuruda bulunabilecek. Öğrencilerin akademik düzeylerini belirlemek amacıyla, Ölçme ve Değerlendirme Birimimiz tarafından sınıf düzeylerine göre hazırlanan sınav sonuçları okullarımızın belirlediği takvimlerde açıklanacak.

8.2.2018

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir