HABERLER

Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş Öğretmenlerimiz ile Bir Araya Geldi!

Psikolog, Akademisyen ve Yazar Prof. Dr. Acar Baltaş, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, Maslak ve Beylerbeyi Yerleşkelerimizde gerçekleştirilen ​"İz Bırakan Öğretmen Olmak" konulu seminerde öğretmenlerimiz ile bir araya geldi. 

İYİ İNSAN YETİŞTİRİN
Öğretmenler, öğrenciler ve onların aileleriyle kuracakları ilişkide anahtar rol oynayacak temel kavramların konuşulduğu seminerde Prof. Dr. Acar Baltaş şunları söyledi: " Öğretmenlik, öğrencinin içindeki iyiyi ortaya çıkarmaktır. Öğretmenlik bir yolculuktur ve her biriniz bu yolculukta çok kıymetlisiniz. Sizler yarının Türkiye'sini yetiştiren öğretmenlersiniz. Bu sebeple içinde cevher taşıyan öğrencilerinizi tanıyarak onları mücevhere dönüştürebilirsiniz." 

Hayat başarısının önemine de değinen Prof. Dr. Acar Baltaş, "1 yaşından itibaren çocuklara evde sorumluluk verilmeli. Çocuklara nezaket öğretilmeli ve belli bir yaştan itibaren yazları mutlaka çocuklar sıradan görünen işlerde çalışmalı. Yetişkin birer birey olduklarında bu tecrübeleri onlara hayat başarısının kapısını aralayacaktır" dedi. 

İZ BIRAKAN ÖĞRETMEN OLMAK "İLHAM" OLMAKTIR
Öğretmenliğin bir meslek değil bir misyon olduğunu vurgulayan Baltaş, "İz bırakan öğretmen olmak demek öğrencilerine ilham olmak demektir" dedi. 

"Çocukların dünyasına ve değerlerine katkı sağlayabiliyorsanız öğretmenlik güzel" diyen Prof. Dr. Acar Baltaş, öğretmenlerimize öğrencilerinin potansiyellerini hayata yansıtmalarına imkan veren ve iz bırakan öğretmen olarak hatırlanması yolunda önemli ip uçlarını öğretmenlerimiz ile paylaştı.

29.8.2019

Geri Dön

Diğer Haberler

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir