İzmir Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu, Lisesi

Anasayfa »  İzmir NESAN Yerleşkesi

 

Okul Müdürümüzden

Sevgili Öğrenciler,
Değerli Veliler,

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları İzmir NESAN Yerleşkesinde 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılına başlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. “Ana Kucağından İTܒye” anlayışıyla verilen ayrıcalıklı eğitim, artık İzmir’de öğrencilerimizin şansı olacaktır. İlk yıl için anaokulu kademesini açtığımız okulumuz, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılından itibaren, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde de öğrenci alacaktır.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları 2000 yılında İTܒnün asırlar aşan akademik birikimi ve deneyiminden güç alarak kurulmuştur. İTÜ Okulları, Türk Milli Eğitim ilkelerine uygun eğitim-öğretim vermenin yanı sıra zenginleştirilmiş akademik programı, İngilizce Laboratuvarı, GEMS Laboratuvarı, Sahne Sanatları Atölyesi, Müzik ve Drama Odası, Satranç Sınıfı gibi geniş fiziksel olanakları, seçkin öğretmen kadrosu ve yenilikçi yaklaşımı ile çocuklarımızın nitelikli eğitim almasını sağlayacak tüm gereklerini yerine getirmektedir.

Okulumuzun vizyonu; bilgiye erişme becerisine sahip, verimli ve etkin çalışma alışkanlığı kazanmış, yaratıcı, sorgulayıcı ve bağımsız düşünebilen, sanata ve insana duyarlı, etik değerlere saygılı, ilkeli ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmektir.

Okulumuzdaki herkes öğrenenler topluluğunun bir üyesidir. Öğrenenler topluluğu olarak yaşam boyu öğrenen, kendi kültürünü özümseyen, farklılıklara saygı gösteren, iyi düzeyde yabancı dil konuşan dengeli bireyler olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için donanımlı bir yerleşke, yapılandırılmış eğitim programımız, işbirliği içinde keyifle çalışan uzman eğitim kadromuzla İzmirli İTܒlüleri yetiştirmeye hazırız.

İTÜ adının verdiği güvenle ve öğretme aşkı ile çıktığımız bu uzun yolculukta, ülkesine ve yaşadığı dünyaya faydalı olacak, fark yaratan işlere imza atacak, yüksek donanıma sahip nice nesiller yetiştireceğimize inanıyor; tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize verimli bir eğitim yılı diliyorum.

Bülent Öz
Okul Müdürü


Eğitim Öğretim Anlayışı

İzmir NESAN Yerleşkesi Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi, İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının (GVO) en yeni halkası olarak açılmıştır. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında ders başı yapan okul, İzmir Gaziemir’de 22 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur.

İTÜ, 250. yaşına doğru geri sayıma geçen dünyanın en eski teknik üniversitelerinden biridir. 1773 yılında ülkemizin ilk teknik üniversitesi olarak kurulmuş, dünyada da sayılı örneklerden biri olmuştur. İTܒnün güçlü tarihi ve köklü akademik birikiminin temelleri üzerine kurulan İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. İstanbul’da 4 ayrı okulda eğitim veren İTÜ GVO, şehir dışında açtığı ilk okul için ise İzmir’i seçmiş; bu amaçla İzmir’in en seçkin sanayi kuruluşlarından NESAN Şirketler Grubu ile işbirliği yapmıştır.

İTÜ GVO’nun tüm okullarında yüksek donanımlı bireyler yetiştirilmektedir. Bilim sevgisi, öğrenme merakı, araştırma ruhu, sorgulama ve çözüm üretme pratikleri öğrencilere kazandırılmaktadır. Çok yönlü bireyler yetiştirilmesi özellikle önemsenmekte, öğrencilerin ders ve sınav başarısının yanı sıra sanatla, sporla, kültürle iç içe olması, sosyal sorumluluk bilincini içselleştirmesi sağlanmaktadır. Bu amaçla Türkiye koşulları ve eğitim uygulamalarının yanı sıra dünyadaki gelişmeler yakından izlenmekte, ayrıca İTܒnün akademik zenginliğinden ve birikiminden yararlanılmaktadır.


İyi bir eğitim almanın birincil koşulunun iyi bir eğitim ve yönetim kadrosu olduğu bilinci taşınmaktadır. Bu amaçla İTÜ GVO’nun parçası olan her okulun öğretmen ve yönetici kadrosu birçok ölçüt dikkate alınarak, özenle seçilmektedir. Öğretmenlerimizin eğitimi, deneyimi ve kişisel donanımları ile birlikte mesleklerine duydukları bağlılık, öğrencilerle ve velilerle kurdukları iletişim de yakından izlenmektedir.


Teknolojinin faydaları İTÜ GVO eğitim ortamlarına yansıtılmaktadır. Özellikle bilişim teknolojileri yakından takip edilmektedir. NESAN Yerleşkesinin sahip olduğu teknolojik alt yapı sayesinde tüm binayı kontrol edebilecek bir network ağı kurulmuştur.

 

Fiziki Olanaklar


Modern bir mimariye ve akıllı bina teknolojilerine sahip İTÜ GVO İzmir NESAN Yerleşkesi, eğitim binası, idari bina ve spor kompleksi olmak üzere 3 ayrı yapıdan oluşmaktadır. Eğitim binası ve idari bina tamamlanmıştır; spor kompleksi ise 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında kullanıma alınacaktır.


İTÜ GVO İzmir NESAN Yerleşkesi; 6 anaokulu, 16 ilkokul, 16 ortaokul ve 12  lise olmak üzere toplam 50 sınıfa ve bin kişilik öğrenci kapasitesine sahiptir.

 

Okulun iklimlendirmesi çevreci bir anlayışla VRF sistemi ile yapılmaktadır. Her bağımsız alan kendine özgü VRF iç ünitesi ile iklimlendirilmekte, kapalı-açık mekân sıcaklık dengesinin sağlanmasıyla öğrencilerin sağlığının hava değişiminden olumsuz etkilenmesi önlenmiştir.


Her kademede sağlıklı bir eğitim ortamı kurulmasına özellikle dikkat edilmiştir. Tüm okul antibakteriyel yer döşemesi ile donatılmış ve duvarlarda su bazlı boya kullanılmıştır. Yemekhanenin fiziki yapısı ve servis alanı düzenlemeleri, öğrencilerimizin sağlığının ve güvenliğinin dikkate alındığı bir anlayışla planlanmıştır.


Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilerin fiziksel ve duygusal gelişimlerinin yarattığı fark nedeniyle tüm kademeler birbirinden bağımsız olacak biçimde ve ilgili kademedeki öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde tutularak yapılmıştır.


İTܒnün 2013 yılında başlattığı ve uzun soluklu bir proje olarak 10 ayrı aşamayı içeren Yeşil Kampüs projesi çerçevesinde benimsediği ilkeler, İTÜ GVO okullarına da rehberlik etmektedir. Bu farkındalıkla yapılandırılan İzmir NESAN Yerleşkesinde, öğrencilerin doğayla iç içe olması, doğa sevgisi kazanması ve bu sayede çevreyi koruma içgüdüsü geliştirmesi hedeflenmektedir.


İzmir NESAN Yerleşkesinin sunduğu eğitim olanaklarından bazıları şöyledir:

 • GEMS Laboratuvarları

 • Bilgisayar Laboratuvarları

 • İngilizce Laboratuvarları

 • Fen Bilimleri Laboratuvarları

 • Robotik Laboratuvarı

 • Akıllı Tahta ve Teknolojik Donanıma Sahip Sınıflar

 • Kütüphane

 • Dış Mekân İnteraktif Eğitim Alanları

 • Sanat ve Spor Atölyeleri

 • Çok Amaçlı Kulüp Odaları

 • 384 Kişi Kapasiteli Çok Amaçlı Salon

 • Kapalı Spor Salonu

 • Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

 • Anaokulundaki Tüm Sınıflarda Yerden Isıtma Sistemi

 • Anaokulunda Her Sınıfa Özel Bahçe

 • Organik Tarım Bahçeleri

 • Çocuk Oyun parkları

 • 600 Kişilik Yemekhane

 • Tüm Binalarda Merkezi Kontrollü Yangın Sensör Sistemi


İTÜ GVO Hakkında


İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, 2000 yılında Özel Dr. Sedat Üründül Anaokulu ile eğitim hayatına başlamış, 2001 yılında Dr. Natuk Birkan İlköğretim Okulu, 2005 yılında Ekrem Elginkan Lisesi açılmıştır. Bu 3 okul İTÜ Ayazağa Yerleşkesi içinde eğitim vermektedir. İTÜ GVO, 2011 yılında Anadolu Yakasına adım atmış ve Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu açılmıştır. “Ana Kucağından İTܒye” sloganı benimsenmiştir. Tüm İTÜ GVO öğrencileri, tarihi 3 asra yaklaşan İTܒnün çatısı altında, köklü bir akademik vizyon ile eğitim alma ayrıcalığına sahiptir.
 


İletişim


Adres: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir
Tel: 444 6 488
Faks: 0232 274 14 09
E-posta: izmir@itugvo.k12.tr
 
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı ücretleri için tıklayınız.
 


Geri Dön

 

ANASAYFA  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 2014 Ayazağa Yerleşkesi: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Maslak / İstanbul 

Beylerbeyi Yerleşkesi: Beylerbeyi Mah. Vakıf Tarla Altı Sok. No: 1 Üsküdar / İstanbul

İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir