Sağlık Hizmetleri

Okulumuzda sağlık hizmetleri  Aile Hekimliği uzmanı doktorumuz ve okul hemşiremiz tarafından  yürütülmektedir.                                                                                                                                                                 

Her öğrencimiz için kayıt sırasında sağlık bilgileri ve aşı durumlarına ilişkin sağlık bilgi formu doldurtulur. Sağlık bilgilerinde özel durumu  olup, uzun süreli bir hastalığı veya sürekli ilaç verilmesi gereken öğrenciler için ayrı bir form düzenlenir. Her öğretim yılı başında öğrencilerin sağlık bilgileri güncellenir. Tüm öğrencilerin sağlık durumları İTÜGVONET okul bilgi sistemine işlenir ve bilgisayar ortamında saklanır.                                                                                                                                                                                

Öğrencilerimizin okul saati içindeki  rahatsızlıkları anında  değerlendirilerek  gerekli uygulamalar yapılır. Öğrencilere okulda ilaç uygulaması  ve aşı uygulamaları velinin bilgisi dahilinde, veli  onayı ile gerçekleşmektedir.                                                                                   

Okul doktorumuz tarafından öğrencilerimize koruyucu hekimlik yaklaşımıyla kişisel hijyen, sağlıklı yaşam, beslenme eğitimleri verilmektedir. Sağlığın fiziksel ve psikolojik bir bütün olması yaklaşımıyla  öğrencilerimizin  gelişim takibi rehberlik birimi ile beraber yapılmaktadır.                                                                                         

Sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamı için gerekli tedbirler iş güvenliği uzmanı ve okul doktorumuz tarafından planlanır ve denetlenir. Kullanılan sular İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarlarında bakteriyolojik ve kimyasal analizlerden geçer. Okulumuzun tüm çalışanlarının genel sağlık muayeneleri ve periyodik takibi yapılır.

ANASAYFA  |  K12NET  |  İTÜGVONET  |  WEBMAIL  |  TANITIM FİLMİ  |  İLETİŞİM

İTÜ GVO © 201İzmir NESAN Yerleşkesi: Menderes Caddesi Sevgi Mahallesi No: 9 Gaziemir - İzmir