Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Duyurular

24.03.2022

Prof. Dr. Kerem Cankoçak ile Fiziğin İnsan Yaşamındaki Yerini Konuşacağız

İTÜ Fizik Mühendisliği Hocalarımızdan, Cern'deki deneylere katılan tek Türk bilim insanı olan Prof. Dr. Kerem Cankoçak "Fiziğin İnsan Yaşamındaki Yeri" konulu söyleşide öğrencilerimizle bir araya gelecek. 29 Mart 2022 Salı günü gerçekleştirilecek olan bu keyifli söyleşi kurumsal youtube hesabımızdan canlı olarak yayınlanacak.

Prof. Dr. Kerem Cankoçak ile Fiziğin İnsan Yaşamındaki Yerini Konuşacağız

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları olarak her ay bir İTÜ’lüyü ağırladığımız söyleşiminizin bu ayki konuğu, İTÜ Fizik Mühendisliği Hocalarımızdan Prof. Dr. Kerem Cankoçak. "Fiziğin İnsan Yaşamındaki Yeri"ni konuşmak için bir araya geleceğimiz İTÜ Fizik Mühendisliği Hocalarımızdan, Cern'deki deneylere katılan tek Türk bilim insanı olan Prof. Dr. Kerem Cankoçak ile 29 Mart 2022 Salı günü gerçekleştireceğimiz söylemişimiz youtube hesabımızdan canlı olarak yayınlanacak. 

Youtube hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Prof. Dr. Kerem Cankoçak Kimdir?
Prof. Dr. Kerem Cankoçak, 1961 yılında Ankara'da doğdu. 1982 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Yüksek öğretimini Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünde yaptı.Daha sonra İsveç'te Stockholm Üniversitesi Fizik bölümünde doktorasını tamamladı. İsviçre'de CERN laboratuvarında çalıştı. Akademik kariyerine, Ege Üniversitesi Fizik Bölümünde başladı.

Prof. Cankoçak, halen İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde görevine devam etmektedir.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat