Duyurular

13.04.2022

Yıl Sonu Resim Sergimiz 23 Nisan’da Müze Gazhane’de

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin usta isimlerin eserlerini yeniden yorumladıkları eserlerinden oluşan Yıl Sonu Resim Sergisi, 23 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında Müze Gazhane’de sanatseverler ile buluşuyor.

Yıl Sonu Resim Sergimiz 23 Nisan’da Müze Gazhane’de

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları öğrencilerinin usta isimlerin eserlerini yeniden yorumladıkları eserlerinden oluşan Yıl Sonu Resim Sergisi, 23 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında Müze Gazhane’de sanatseverler ile buluşuyor.

23 Nisan’ı sanatın iyileştirici gücüyle kutluyoruz! 
Dünya sanat tarihinden yola çıkarak usta isimlerin eserlerinin çocuklar tarafından farklı tekniklerle sürdürülebilir bir yaklaşımla yorumlandığı eserlerden oluşan sergi, 23 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında Müze Gazhane’de ziyarete açılıyor. Sergi kapsamında 28 Nisan ve 7 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek atölyelerde çocuklar farklı tekniklerde sanat çalışmaları yapacak.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimizin farklı teknikler kullanarak meydana getirdikleri toplam 47 eser yer alıyor. Bu yıl “Sürdürülebilir” temasıyla düzenlenen sergide yer alan eserlerde çocuklar, dünya sanat tarihinde iz bırakmış ustaların eserlerini atık malzemeleri birer sanat objesi olarak yeniden yorumluyor.

Çocukların dünyasından “Sürdürülebilir” sanat Müze Gazhane’de
Leonardo da Vinci’nin “Mona Lisa”sından Zentangle Art çalışmalarına, Rene Magritte’in “Melon Şapkalı Adam” resminden linol baskı örneklerine kadar farklı işler, gündelik işlevinden koparılıp sanat objesine dönüşen düğmelerden yapılmış mozaik çalışması, akrilik cam boyası teknikleri, seramik çalışmaları gibi geniş bir yelpazedeki işler izleyicilere sunuluyor.

Çocukların sanat üretirken aynı zamanda birer sanat izleyicisi olarak yetişmeleri amacıyla çocukların ürettikleri sanat eserlerini çocuklarla buluşturacak olan İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Yıl Sonu Resim Sergisi 7 Mayıs’a kadar ziyarete açık.

Sergi hakkında bilgi veren İTÜ GVO Beylerlerbeyi Müdürümüz E. Aybars Şehirtay “Tüm öğrencilerimizi bir sanat izleyicisi olarak yetiştirmeyi hedefleyen bir okuluz. Eğitimlerimizde dünya sanat tarihini alt yapı olarak kullanıyor; doğayı ve sanatı anlayan, kendilerini keşfeden, yaratıcılıklarını sergileyen ve böylelikle çok yönlü bakış açısı kazanmış öğrenciler yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Bu sergimizin çıkış noktası da bu oldu. Öğrencilerimiz, sanatın iyileştirici gücünü, olumlu etkilerini akranları ile paylaşsın ve sürdürülebilirlikle ilgili duyarlılıklarını da yansıtsınlar istedik. Okul Aile Birliğimizin de katkı ve destekleriyle yıl sonu sergimizi Müze Gazhane gibi büyülü bir ortamda açıyoruz. Sergimizde, sadece çocukların değil, yetişkin ziyaretçilerin de, öğrencilerimizin işlerini izlemekten keyif alacağına yürekten inanıyorum” diye bilgi verdi.  

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları & Müze Gazhane
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
İTÜ GVO Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Yıl Sonu Resim Sergisi
Etkinlik Programı

Sergileme Tarihi: 23 Nisan-07 Mayıs 2022
Sergi Açılış Saati: 14.00
Sergi Mekanı: Müze Gazhane // Açık Sergi Alanı 

AÇILIŞ
Mini Dinleti (Mini Konservatuvar Öğrencilerimiz Tarafından Gerçekleştirilecek)
Sergi Açılış   

ÇOCUK ATÖLYELERİ

28 Nisan 2022 Perşembe
Atölye adı: Kandinsky Atölyesi
Saat: 13.30-15.30
Alan: Kapalı alan

07 Mayıs 2022 Cumartesi
Atölye adı: Masallı-Resim Atölyesi
Saat: 14.00-16.00 
Alan: Sesli çalışma alanı / Kapalı alan

Ziyaret Saatleri: Pazartesi hariç Hafta içi: 09.00-18.00 / Hafta sonu: 10.00-18.00
Müze Gazhane Adres: Kurbağalıdere Cd. No:125 Hasanpaşa/Kadıköy 
Müze Gazhane Yol Tarifi İçin Tıklayın!


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat