Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

26.03.2024

Prof. Dr. Gülsün Sağlamer Akademide Kadın Liderliği Konulu Podcast Serisine Konuk Oldu

Kurucumuz ve Kurucu Temsilcimiz, EWORA'nın (Avrupa Kadın Rektörler Birliği) Onursal Kurucu Başkanı, İTÜ 1996-2004 dönemi Rektörü Prof. Dr. Gülsün Sağlamer, katıldığı "Akademide Kadın Liderliği" konulu podcast serisinde kendi akademik yolculuğunu paylaşarak genç kadın akademisyenlere ve bilim insanlarına ilham verdi.

Prof. Dr. Gülsün Sağlamer Akademide Kadın Liderliği Konulu Podcast Serisine Konuk Oldu

İTÜ GVO Kurucusu ve Kurucu Temsilcisi, EWORA'nın (Avrupa Kadın Rektörler Birliği) Onursal Kurucu Başkanı, İTÜ 1996-2004 dönemi Rektörü Prof. Dr. Gülsün Sağlamer, Science|Business, Elsevier Vakfı ve Avrupa Kadın Rektörler Birliği tarafından hazırlanan "Akademide Kadın Liderliği" konulu podcast serisine konuk oldu.

"Cam Tavanın Ötesinde"

Prof. Dr. Gülsün Sağlamer, 15 önde gelen kadın rektörün konuşmacı olarak yer aldığı podcast serisinde kendi akademik yolculuğunu paylaşarak genç kadın akademisyenlere ve bilim insanlarına ilham verdi. Ayrıca, Avrupa düzeyindeki kadın akademisyen temsilinin yetersizliğine dikkat çekti ve yükseköğretimde kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasında karşılaşılan zorluklara ve çözüm yollarına da kişisel gözlem ve deneyimlerinden örnekler verdi. Ek olarak, Avrupa Kadın Rektörler Birliği'nin 2015 yılındaki kuruluş sürecini anlatarak bu önemli inisiyatife nasıl öncülük ettiklerini paylaştı.

Podcasti dinlemek için buraya tıklayın!


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat