Haberler

10.11.2021

Fikirlerini Sonsuza Dek Yaşatacağız

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde tüm kampüslerimizde gerçekleştirilen yüz yüze ve çevrim içi törenlerle saygıyla, sevgiyle, özlemle ve minnetle anıldı. Anma törenlerine Yönetim Kurulumuz, Okul Müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Fikirlerini Sonsuza Dek Yaşatacağız

Aramızdan ayrılışının 83. yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü tüm kampüslerimizde ve çevrim içi ortamda gerçekleştirilen törenlerle andık.  
 
Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulumuzda, Yönetim Kurulu Murahhas Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulumuzda, Genel Müdürümüz Nevzat Özkök Ekrem Elginkan Lisesi anma törenlerine katıldı. 
 
Yönetim Kurulumuz, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda Atatürk'e hissettiğimiz özlem duygusunun yas tutmak yerine, onun düşüncelerini ve ilkelerini daha iyi anlamaya yönlendirdiğini vurgulayarak şunları söyledi: "Yurttaşlar olarak, Cumhuriyetin eğitimle birlikte bizlere sağladığı geniş çağdaş uygarlık olanaklarının ne denli önemli olduğunu, bir karabasandan hayal edilemeyecek güzel günlere eriştiğimizi, kazandıklarımızdan hiçbirinin kaybını kabul edemeyeceğimizi, bu nedenle üzerine titrememiz gerektiğini; her geçen gün hem düşünce düzeyinde hem de yaşam gerçekleri bağlamında daha açık şekilde anlıyoruz. Bu yüzden Cumhuriyetimizi her zamankinden daha fazla bilinçle koruma kararlılığında ve inancındayız."
 
Saat dokuzu beş geçe saygı duruşu ile başlayan törenimiz, öğrencilerimizin Atatürk'ü anlatan duygu yüklü ve umut dolu konuşmaları, şiirleri ve şarkılarıyla devam etti.
 
Dr. Sedat Üründül Anaokulu öğrencilerimiz, okul bahçemizde gerçekleştirilen törende Atatürk büstüne çelenk ve çiçeklerini bıraktı.  Beylerbeyi Yerleşkemizde, Oditoryumda gerçekleştirilen görevli öğrencilerimizin sahne aldığı törenimiz sınıflarımızda canlı olarak izletildi. 
 
Dr. Natuk Birkan İlkokulu, Ortaokulumuzda ve Ekrem Elginkan Lisesi okul bahçesinde yapılan Atatürk'e saygı duruşunun ardından törenimiz çevrim içi olarak devam etti. 
 
Dr. Sedat Üründül Anaokulumuzun okul bahçemizde gerçekleştirdiği töreni izlemek için tıklayın.
Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu çevrim içi törenimizi izlemek için tıklayın. 
Ekrem Elginkan Lisesi çevrim içi törenimizi izlemek için tıklayın. 
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni karma videosunu izlemek için tıklayın. 
 
Okulumuzun youtube hesabında yer alan videoları izlemek için tıklayın
 
Bizi sosyal medyadan takip etmek için;
Instagram; https://www.instagram.com/itugvo/
Twitter; https://twitter.com/itugvo
Facebook; https://www.facebook.com/itugvo
 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat