Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

19.05.2023

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı, hafta boyunca tarih ve spor söyleşileri, mini konserler, spor karşılaşmalarının ardından 19 Mayıs günü lisemizde yapılan “Gençlik Şenliği” ile adına yakışır bir coşkuyla kutladık. Gençlik Şenliğimizde Yönetim Kurulumuz, velilerimiz, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve öğretmenlerimizle bir araya geldik.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı, hafta boyunca tarih ve spor söyleşileri, mini konserler, spor karşılaşmalarının ardından 19 Mayıs günü lisemizde yapılan “Gençlik Şenliği” ile adına yakışır bir coşkuyla kutladık. Gençlik Şenliğimizde Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren, Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Kazancı, Genel Müdürümüz Nevzat Özkök, Prof. Dr. Lerzan Özkale, Ekrem Elginkan Lisesi Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar, okul yöneticilerimiz,  velilerimiz, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve öğretmenlerimizle bir araya geldik.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan ve sunuculuğunu öğrencimiz Ada Pekin’in gerçekleştirdiği törenimizin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren, "Cumhuriyetimiz 2. Yüzyılına girerken, her zamandan daha büyük coşku ve inançla ifade ediyoruz ki; Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yücelterek yaşatacağız. Bu amaçla fikri hür, vicdanı hür kuşakları yetiştirme görevimizi yılmadan, ödünsüz olarak sürdüreceğiz. Bu duygularla, gençlerimizin, ülkelerini çağdaş uygarlık düzeyinin üstünde saygın bir büyük devlet olarak yücelteceklerine olan inancımızla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü̈, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla, sevgiyle, minnetle, şükranla anıyoruz." dedi.

Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar’ın konuşmasının ardından bando gösterisi ile Gençlik Şenliğimiz başladı. Şenlik süresince Haydi Söyle- Karaoke Köşesi etkinliği, Vitray Cam Altı Boyama etkinliği, Hatıra tuvali boyama çalışması, Art Boya “Goodwin çiçek hamuru anahtarlık yapımı, Ebru Etkinliği, Masa tenisi Basketbol, Voleybol maçları, Parkur oyunları, aileler yarışıyor gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizin Görsel Sanatlar derslerinde yaptıkları resimlerden oluşan "Yıl Sonu Resim Sergimiz" okul koridorlarımızda oluşturulan sergi alanlarında sanatseverler ile buluştu. Şenliğimiz, orkestra kulübü öğrencilerimizin sevilen şarkıları seslendirdikleri konser ile tamamlandı. 

Gençlik Haftasında Tarih ve Spor Söyleşileri Gerçekleştirdik
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesi "Gençlik Haftası" etkinlikleri kapsamında Basketbol Antrenörü Ahmet Çakı ve Anadolu Efes Basketbol Takım Kaptanı Doğuş Balbay'ı lisemizde ağırladık. Basketbol Antrenörü Ahmet Çakı ve Anadolu Efes Basketbol Takım Kaptanı Doğuş Balbay “Spor ve Gençlik” temalı söyleşide öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Spor yaşamlarına dair tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşan konuklarımız öğrencilerimizin merak ettiği soruları da yanıtladı. 

Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar, Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız İsmail Iğdır ve Yabancı Diller Bölüm Başkanı ve IB Koordinatörümüz Ahmet Bilaloğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Tarihi Belgelerle 19 Mayıs” söyleşisinde 19 Mayıs’ın ülkemizdeki ve dünyadaki yansımaları, gazete kupürleri ve belgeler öğrencilerimiz ile paylaştı. 

Adına yakışır bir şekilde sporla, sanatla, bilimle geçirdiğimiz, bayram coşkusunu hep birlikte yaşadığımız ve mutlulukla kutladığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Bayramı Gençlik Şenliğimize katılan tüm velilerimize, mezunlarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve böylesine keyifli bir şenlik hazırlanmasında emeği olan ​akademik ve idari kadrolarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Asırlarca hür yaşamış bir millete esaret zincirini vurmaya çalışan güçlere karşı milli mücadele meş’alesini yakan ve bugün de ilke ve fikirleriyle yolumuzu aydınlatan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Türk devriminin yaratıcısı ve uygulayıcısı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tarihimizin tüm kahramanlarını minnetle anıyoruz!


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat