Haberler

18.05.2023

Yönetim Kurulumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gençlerimizin, ülkelerini çağdaş uygarlık düzeyinin üstünde saygın bir büyük devlet olarak yücelteceklerine olan inancımızla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü̈, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla, sevgiyle, minnetle, şükranla anıyoruz.

Yönetim Kurulumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının Değerli Öğrencileri, Velileri, Öğretmenleri ve Çalışanları

Her bakımdan zayıf düşmüş ulusumuzun direnme gücünün kalmadığını düşünen emperyalist güçlerin topraklarımızı işgal ettiği, ülkenin artık ayağa kalkamayacağına inanılan olağanüstü olumsuz koşullar altında; Mustafa Kemal'in ulusuna güvenerek, Samsun'da özgürlük ve bağımsızlık için kutsal bir mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919’un 104. yılını yaşıyoruz. 

19 Mayıs 1919 elbette ki öncelikle Kurtuluş Savaşının başlangıcıdır.  Ancak Mustafa Kemal Atatürk bu yola girdiği gün, kazanılacağına inandığı Kurtuluş Savaşı zaferini laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırma kararındadır. Gerçekten savaş sürerken önce Türkiye Büyük Millet Meclisini açmış, ardından “En büyük eserim” dediği Cumhuriyeti kurmuştur.

Cumhuriyetin aydın bireylerini yetiştirecek eğitime öncelik veren Büyük Önder, Cumhuriyeti “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri, Türkiye Cumhuriyeti’ni, ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak.” diyerek sonsuz güven duyduğu gençlere emanet etmiştir.

Cumhuriyetimiz 2. Yüzyılına girerken, her zamandan daha büyük coşku ve inançla ifade ediyoruz ki; Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yücelterek yaşatacağız. Bu amaçla fikri hür, vicdanı hür kuşakları yetiştirme görevimizi yılmadan, ödünsüz olarak sürdüreceğiz

Bu duygularla, gençlerimizin, ülkelerini çağdaş uygarlık düzeyinin üstünde saygın bir büyük devlet olarak yücelteceklerine olan inancımızla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü̈, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla, sevgiyle, minnetle, şükranla anıyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Kültürel AŞ Yönetim Kurulu


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat