Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

22.03.2023

Dünya Su Gününde Okullarımızda Farkındalık ve Bilinçlendirme Çalışmaları Gerçekleştirildi

Küçük yaşlardan itibaren yaşadıkları dünyaya ve topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, bu sorumluluk bilinciyle sadece bugün değil yıl boyu sürdürülebilir bir yaşam için farkındalık çalışmaları yürütüyor. 22 Mart Dünya Su Gününde de öğrencilerimiz seminerler, söyleşiler, afiş bilgilendirmeleri, konser ve video gösterimleri gibi etkinliklerde suyun önemi ve değeri konusunda farkındalık çalışmaları gerçekleştirdi.

Dünya Su Gününde Okullarımızda Farkındalık ve Bilinçlendirme Çalışmaları Gerçekleştirildi

İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında küçük yaşlardan itibaren yaşadıkları dünyaya ve topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, bu sorumluluk bilinciyle sadece bugün değil yıl boyu sürdürülebilir bir yaşam için farkındalık çalışmaları yürütüyor. 
 
Anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde öğrencilerimiz gün boyunca suyu nasıl tüketmemiz gerektiği, su kaynaklarının korunması ve önemi konusunda okulumuzda gerçekleştirilen etkinliklere katıldı. Öğrencilerimiz suyun önemini belirten afişler hazırlayarak okullarımızda sergi alanlarında sergiledi. Öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalarda şu mesajı verdi: "Tek başıma ne yapabilirim ki?" demek yerine tüketim alışkanlıklarımızı gözden geçirerek yapacağımız küçük dokunuşlarla su ayak izimizi azaltabilir; ihtiyaç fazlası tüketimden kaçınarak bireysel önlem alabiliriz."
 
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları olarak  tüm dünyada insanların karşı karşıya kaldığı ana sorunların çözümünü ve 2030 yılına kadar erişilmesi hedeflenen BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını destekliyor, sorumlu tüketim/üretim anlayışı ve sürdürülebilirlik misyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Su kaynaklarımız kısıtlı ve tehdit altında! Suyu nasıl tükettiğimiz geleceğimizi belirleyecek.  Suyun değeri, yaşamın devamı... Su varsa yaşam da var! 
 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat