Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

17.03.2023

Zaferin 108. Yıl Dönümünde Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Çanakkale Şehitlerimizi Andık

Azim, umut ve kararlılık ile kazanılan Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünde Genel Müdürümüz Nevzat Özkök, Okul Müdürlerimiz, yöneticilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve vatanımızın her karış toprağını “Yine bizim yapan” kahraman Çanakkale şehitlerimizi büyük bir minnet duygusu ile andık.

Zaferin 108. Yıl Dönümünde Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Çanakkale Şehitlerimizi Andık

Azim, umut ve kararlılık ile kazanılan Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünde Genel Müdürümüz Nevzat Özkök, Okul Müdürlerimiz, yöneticilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve  vatanımızın her karış toprağını “Yine bizim yapan” kahraman Çanakkale şehitlerimizi büyük bir minnet duygusu ile andık.

Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünü yayınladığı bir mesaj ile kutlayan Yönetim Kurulumuz, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Çanakkale Zaferi, Ulusumuzun bağımsızlığı kaybetmektense ölümü yeğleyen kahramanlarının emperyalizmin haksız ve acımasız saldırısı karşısında, çok zor koşullara karşın dünyayı şaşkına çeviren olağanüstü direnişinin adıdır. Bu direniş “Milletin hayatı tehlikeye maruz kalmadığı sürece harp bir cinayettir.” diyen, genç bir komutanın, Mustafa Kemal’in ülkesinin varlığını tehdit eden düşman güçleri dize getiren askeri dehasıyla dünya tarihine geçmiş önderliğinde başarılmıştır. Bu anlamlı olayın, Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümünü kutluyor, dünyaya “Çanakkale Geçilmez” olduğunu gösteren Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm kahramanları minnetle, saygıyla anıyoruz.'

Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünde Genel Müdürümüz Nevzat Özkök, Okul Müdürlerimiz, yöneticilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenlerimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşmalar, seminerler, dans ve drama gösterileri, Çanakkale Türküleri ile devam etti.

Ekrem Elginkan Lisesi törenimizin açılış konuşmasını Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar yaptı. Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrenci ve velilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenimizde ağırladığımız Tarihçi Yavuz Gölbaşı "Tarihe Sığmayan Savaş" konulu bir sunum yaptı. Törenimizin sunuculuğunu öğrencimiz İrem Altınbüken gerçekleştirdi. 

"Tarihe Sığmayan Savaş" konulu semineri izlemek için tıklayın!

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulumuzda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenimizin açılış konuşmasını Sosyal Bilimler Öğretmenimiz Gülcan Yıldız yaptı. Öğretmen konuşmasının ardından "Çanakkale… Bir tarihin yazıldığı yer: Taşıdığı 276 kiloluk mermisiyle Seyit Onbaşı’nın, Türk Milleti için kendini feda eden 57. Alay’ın, isimleri dahi sır olan kahraman Mehmetçiklerin, “Çanakkale Geçilmez!” diyen Mustafa Kemal’in yazdığı bir tarih… Gelin bu tarihin unutulmaz günlerine tanıklık edelim bizler de…" diyerek “Bir Tarihin Yazıldığı Yer: Çanakkale” Söz Korosu sahne aldı. Müzik Bölümü öğretmenlerimizin eşlik ettiği Okul Koromuz ise Çanakkale Türkülerini seslendirdi. Törenimizin sunuculuğunu öğrencilerimiz Bade Naz ve Deniz Güngör yaptı. 

Beylerbeyi İlkokulu ve Ortaokulumuzda gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını Türkçe Bölüm Başkanımız Ekrem Çakır yaptı. Ortaokul öğrencimiz Meryem Yaz Çelik ise "Zaferden Dönenler" konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Tiyatro Kulübü öğrencilerimizin “Çanakkale’nin Sessiz Gözyaşları” isimli canlandırması duygulu anlara sahne oldu. Törenimiz "Çanakkale Ruhu" konulu modern dans gösterisi ve İlkokul öğrencilerimizin sahnelediği "Çanakkale Ezgileri" müzik korosu ile tamamlandı. Törenimizin sunuculuğunu öğrencilerimiz Ceren Nur Altındağ ve Mustafa Ragıp Kaya yaptı. 

Aydınlık geleceğimizi, kahraman geçmişimize borçluyuz... Bugün geçilmez dediğimiz ne varsa 108 yıl önce ÇANAKKALE'Yİ GEÇİLMEZ kılanlar sayesinde var! Çanakkale Zaferinin 108. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat