Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

17.03.2023

Yönetim Kurulumuzun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümünü kutluyor, dünyaya “Çanakkale Geçilmez” olduğunu gösteren Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm kahramanları minnetle, saygıyla anıyoruz.

Yönetim Kurulumuzun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının
Değerli Yöneticileri, Öğretmenleri ve Çalışanları
Sayın Veliler                                                                                                             
Sevgili Öğrenciler

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümünü yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, Ulusumuzun bağımsızlığı kaybetmektense ölümü yeğleyen kahramanlarının emperyalizmin haksız ve acımasız saldırısı karşısında, çok zor koşullara karşın dünyayı şaşkına çeviren olağanüstü direnişinin adıdır.

Bu direniş “Milletin hayatı tehlikeye maruz kalmadığı sürece harp bir cinayettir.” diyen, genç bir komutanın, Mustafa Kemal’in ülkesinin varlığını tehdit eden düşman güçleri dize getiren askeri dehasıyla dünya tarihine geçmiş önderliğinde başarılmıştır.

Bu gelişmelerle Kurtuluş Savaşımız ve Cumhuriyetimiz Önderini, Gazi Mustafa Kemal’i bulmuş, Önderin yol göstericiliğinde ulusal bağımsızlık meşalesi ateşlenmiştir. Bu zaferin açtığı yol ulusumuzu çağdaş, laik ve demokrasi değerlerine dayalı Cumhuriyetimize ulaştırmıştır.

Bu anlamlı olayın, Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümünü kutluyor, dünyaya “Çanakkale Geçilmez” olduğunu gösteren Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm kahramanları minnetle, saygıyla anıyoruz.

Yönetim Kurulu
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Kültürel AŞ


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat