Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

05.06.2023

Doğal Kaynaklarımız Korumak, Geleceğimizi Korumaktır

Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü! Doğal kaynaklarımızı korumak, geleceğimizi korumaktır. Bugün ve her gün, sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeliyiz.

Doğal Kaynaklarımız Korumak, Geleceğimizi Korumaktır

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları olarak erken yaştan itibaren yaşadığı dünyaya saygılı, çevre bilinci ve farkındalığı yüksek bireyler yetiştiriyoruz. 

Dünyanın en büyük, en kapsayıcı çevre ​hareketlerinden biri olan 5 Haziran Dünya Çevre Gününü destekliyor, sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulmasında değişimin bir parçası olarak daha temiz, daha yeşil bir dünya için birbirinden farklı etkinlik, sosyal sorumluluk projeleri ve çevre eğitimleriyle öğrencilerimizin farkındalığını artırıyor, çevre ve iklim okuryazarlığını geliştiriyoruz.

Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü! Doğal kaynaklarımızı korumak, geleceğimizi korumaktır. Bugün ve her gün, sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeliyiz. Doğal kaynakları korumak için birçok şey yapabiliriz; 

Atıkları geri dönüştürebilir ve yeniden kullanabiliriz. 
Plastik kullanımını azaltabiliriz.
Enerji tasarrufu için evlerimizde enerji verimliliği önlemleri alabiliriz. 
Doğal kaynaklar üzerindeki basıncı azaltmak için sürdürülebilir ürünler satın alabiliriz. 
Toplu taşıma, bisiklet veya yürüyüş gibi çevre dostu ulaşım seçeneklerini kullanabiliriz. 
Fazla su kullanımını önlemek için su tasarrufu yapabiliriz. 
Doğal habitatların korunması için gönüllü olabilir, Sivil Toplum Kuruluşları tarafından gerçekleştirilen gönüllülük faaliyetlerine katılabiliriz. 

Bu adımlar, doğal kaynakları korumak ve sürdürülebilir bir gelecek için çaba harcamak adına atılacak adımlardan sadece birkaçıdır.

Doğal kaynakların korunması ve sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulması için birlikte hareket etmeliyiz. Yaşamlarımızda yapacağımız küçük değişikliklerle bile büyük farklar yaratabiliriz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat