Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

24.07.2023

Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu belgesi Lozan Barış Antlaşması'nın 100. yıl dönümü kutlu olsun!

"Bu antlaşma, Türk ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük bir yok etme girişiminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş siyasi bir zafer eseridir.” Mustafa Kemal Atatürk

Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu belgesi Lozan Barış Antlaşması'nın 100. yıl dönümü kutlu olsun!

"Bu antlaşma, Türk ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük bir yok etme girişiminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş siyasi bir zafer eseridir.”

Mustafa Kemal Atatürk  

Kurtuluş Savaşında kazanılan zafer sonrası kapitülasyonlara son veren “Tam Bağımsız” Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli, kurucu belgesi ve tapusu olan “Lozan Barış Antlaşması”nın 100. yıl dönümü kutlu olsun!  

100 yıl önce bir hayali gerçekleştiren, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Lozan Antlaşmasını Emperyalist Dünya Temsilcilerine karşı büyük bir direnç ve yetkinlikle yürüten İsmet İnönü’yü, Bağımsız Türkiye için emek ve can veren tüm kahramanlarımızı sevgi, saygı, minnetle anıyoruz.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat