Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

04.05.2023

Öğrencilerimizden “Sanat ve Çevre” Temalı Sürdürülebilir Yıl Sonu Resim Sergisi

Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimizin geleneksel olarak gerçekleştirdiği “Yıl Sonu Resim Sergisi” bu yıl “Sanat ve Çevre” temasıyla 6-15 Mayıs tarihlerinde “Müze Gazhane”de yapılmaktadır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin ürünlerinin yer aldığı serginin teması: “Sanat ve Çevre.”

Öğrencilerimizden “Sanat ve Çevre” Temalı  Sürdürülebilir Yıl Sonu Resim Sergisi

İTÜ GVO Özel Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimizin geleneksel olarak gerçekleştirdiği “Yıl Sonu Resim Sergisi” bu yıl “Sanat ve Çevre” temasıyla 6-15 Mayıs tarihlerinde “Müze Gazhane”de yapılmaktadır.  Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin ürünlerinin yer aldığı serginin teması: “Sanat ve Çevre.” 

Müze Gazhane’de 6-15 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek sergide anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan 42 ürün ile okul içerisinde düzenlenen resim yarışmalarında dereceye giren 8 resim olmak üzere toplamda 50 öğrenci çalışması sergilenmektedir. 

Farklı teknikler ve sanatsal materyallerin kullanıldığı çalışmalar, okulumuzda yıl boyunca yapılan görsel sanatlar derslerinde grup çalışması olarak hazırlanmıştır.

Sanat yoluyla ekolojik eğitimin temellerini aşılanıyor.
Görsel sanatlar derslerinde hazırlanan çalışmalarda, öğrencileri sanata aşina kılmak adına özgün eserlerin yanı sıra sanat tarihine iz bırakmış sanatçıların eserleri de yorumlanmıştır. “Sanat ve Çevre” teması içerisinde çocuklara sanat yoluyla ekolojik eğitimin temellerini aşılamak hedeflenmiştir. Öğrenciler, sanat eseri üretmenin yanı sıra insan ve doğa arasındaki etkileşimi olumlu yönde de değiştirmeye ve sürdürmeye teşvik edilmiştir. Öğrencilerimizin sanatsal yorumlarıyla çevreyi korumada aktif bir ses olmaları ve yıkıcı ekolojik eğitimleri değiştirme arzuları pekişmiştir.

Atık malzemelerden sanata dönüşen eserler
Anaokulu, ilkokulu ve ortaokul öğrencilerimizin “Sanat ve Çevre” temasıyla seramik, atık malzeme, linol baskı teknikleri, iki boyutlu renkli resim teknikleri, kolaj ve tasarım çalışmaları, cam boyası, akrilik boya, mozaikler, doku çalışmaları, zentagle art teknikleri kullanılarak hazırlanan çalışmalarda sürdürülebilirlik adına birçok atık malzeme kullanılmıştır. Çalışmalar; kullanılmış kağıtların ruloları, gazoz kapakları, plastik kapaklar, düğmeler vb. materyaller kullanılarak oluşturulmuştur.

Piet Mondrian Tekniği ile Balık ve Kuşlar Atölyemiz 9 Mayıs'ta
Müze Gazhane’de 15 Mayıs’a kadar gezilebilecek olan sergide Anaokulu öğrencilerimize yönelik olarak bir atölye çalışması gerçekleştirilecek. Görsel sanatlar öğretmenlerimiz tarafından 9 Mayıs Salı günü Müze Gazhane’de gerçekleştirilecek atölye çalışmasında anaokulu öğrencilerimiz Piet Mondrian tekniği ile balık ve kuşlar yapacaklar.

Görsel Sanatlar Eğitim Felsefemiz
İTÜ GVO Özel Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Görsel Sanatlar Bölümü olarak öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmayı, dersi sevmelerini sağlamayı, çeşitli resim tekniklerini tarayarak iyi birer sanat izleyicisi olmalarını hedefliyoruz.

Derslerimizde temel sanat eğitimleri öğrencinin yaş grubuna göre verilmektedir. Dünya sanat tarihi örneklerinden olan ders programımızda öğrencilerimize sanatı sevdirmek, çok yönlü ve eleştirel bakış açısı kazandırmak, doğayı ve sanatı anlayarak; bunu öğrenmiş oldukları tekniklerle sürdürülebilir hale getirmek ve sanatın iyileştirici gücünü izleyiciye, seyirciye yansıtmak temel amaçlarımızdandır.  

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat