Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

21.03.2023

Ortaokul Öğrencilerimiz Küresel Sorunları ve Çözüm Önerilerini Konuşmak Üzere Hisar JMUN'23 Konferansına Katıldı

Ortaokul JMUN Kulübü öğrencilerimiz, Hisar Okullarında “A World in Harmony - Uyum İçinde Bir Dünya" temasıyla gerçekleştirilen Uluslararası Hisar JMUN 2023 Konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz, konferansa katılan ortaokul düzeyindeki öğrencilerden oluşan delegeler ile farklı komitelerde 3 gün boyunca küresel sorunları ve çözüm önerilerini paylaştı.

Ortaokul Öğrencilerimiz Küresel Sorunları ve Çözüm Önerilerini Konuşmak Üzere Hisar JMUN'23 Konferansına Katıldı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu ve Beylerbeyi Ortaokulu JMUN (Junior Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 17-19 Mart tarihlerinde Hisar Okullarında  “A World in Harmony - Uyum İçinde Bir Dünya"  temasıyla gerçekleştirilen Uluslararası Hisar JMUN 2023 Konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz konferansa katılan ortaokul düzeyindeki öğrencilerden oluşan delegeler ile farklı komitelerde 3 gün boyunca küresel sorunları ve çözüm önerilerini paylaştı.

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz Aysima Özbay, Simla Erten, Lara Şen, Nil Acar, Ekaterini Rana Stamatopoulos, Defne Acar Fernandez, Can Belen, Alsu Nur Çakmak, Ela Bakkalbaşı, Eylül Deniz Karali, Sara Gizer, Kaan Olgun, Deniz Akkaş, Enis Bora Süren, Kağan Hazar, Lal Mira Birsen, İrem Pulular, Öykü Omay Polat ve Marl Liz Keskin'den oluşan JMUN Kulübü öğrencilerimiz konferansta Çin, Dünya Bankası ve İsviçre’yi tüm komitelerde başarıyla temsil ettiler. Öğrencilerimizden Aysima Özbay, Alsu Nur Çakmak ve Maral Liz Keskin konferans açılış töreninde büyükelçi konuşmalarını yaptılar. Tüm öğrencilerimiz konferans boyunca komitelerinde tartışılan dünya sorunlarına çözüm önerileri getirmiş ve çözüm önerilerini diğer delegelerle münazara ederek önerilerini resmi bir şekilde komisyona teslim etmişlerdir.

Beylerbeyi Ortaokulu öğrencilerimiz Gülce Albay, Perla Palamutçuoğulları, Pırıl İpek Evcimen, Ege Taşçı, Elif Defne Turgut, Demir Özkal, Oğuz Akar, Ayşe Ekin Gümüş, İrem Eriçok, Selin Erbaş ve Egemen Samson'dan oluşan JMUN Kulübü öğrencilerimiz de Hisar Okullarında düzenlenen uluslararası Junior Model United Nations (JMUN) konferansında Brezilya, Afganistan, Japonya ve Zimbabwe delegeleri olarak okulumuzu temsil ettiler. Birleşmiş Milletlerin öğrenciler arasında uygulanan bir simülasyonu olan ve “A World in Harmony” temalı bu konferansta öğrencilerimiz dünyada devam eden krizleri göz önünde bulundurarak kutuplaşmanın olmadığı bir gelecek yaratmak adına çözüm önerilerini sundular.

Ulusal ve uluslararası düzeyde ortaokul öğrencilerinin katıldığı bu konferans, ortaokul düzeyindeki öğrencilerin dünya gündemine olan ilgilerini arttırmak, sorumluluk bilinçlerini geliştirmek ve dünya problemlerine çözüm üretmelerine fırsat vererek yarının liderleri olarak yetişmelerine, gençlerimizin gelişimine ve eğitimine katkı sağlıyor.

Öğrencilerimizi etkin katılım gösterdikleri konferans için tebrik eder, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimize eşlik eden Dr. Natuk Birkan Ortaokulu İngilizce öğretmenlerimiz Savalan Farshbaf ile Hazal Didem Yener ile Beylerbeyi Ortaokulu Yabancı Diller Bölüm Başkanımız Sezin Aliustaoğlu ile İngilizce Öğretmenimiz Jihad Baghdadi'ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat