Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

24.03.2023

İklim Krizini Durdurmak #BirlikteMümkün

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları olarak WWF Türkiye'nin yürüttüğü "Dünya Saati" etkinliğini destekliyor, iklim krizine karşı değişim hareketine katılıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda, dünyamızın geleceği için atılması gereken adımlara dikkat çekmek amacıyla bir saatliğine kapattığımız ışıkları, bu kez kayıplarımızı anmak için kapatıyoruz. #BirlikteMümkün

İklim Krizini Durdurmak #BirlikteMümkün

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları olarak WWF Türkiye'nin yürüttüğü "Dünya Saati" etkinliğini destekliyor, iklim krizine karşı değişim hareketine katılıyoruz. 
 
25 Mart Cumartesi akşam tüm okullarımızda güvenliğimizi tehdit etmeyecek şekilde ışıklarımızı 20.30'da bir saatliğine kapatıyoruz! 
 
Geçtiğimiz yıllarda, dünyamızın geleceği için atılması gereken adımlara dikkat çekmek amacıyla bir saatliğine kapattığımız ışıkları, bu kez kayıplarımızı anmak için kapatıyoruz. Bir kez daha doğa ile uyumlu, bilime dayalı yaklaşımları gözardı ettiğimiz zaman kayıplarımızın telafisinin olmadığını acı tecrübelerle deneyimledik. Daha sağlıklı ve güvenli bir gelecek için doğayı karşımıza değil yanımıza alma zamanı. WWF Türkiye, Dünya Saati’nde, depremden etkilenen bölgelerin afetlere dirençli şekilde yeniden inşa edilebilmesi için #Yeşilİyileşme seferberliği çağrısı yapıyor.
 
#Yeşilİyileşme seferberliği, sağlıklı bir gelecek için ekolojik alt yapıyı tahrip eden planlar yerine sürdürülebilir, doğayla uyumlu, afetlere dirençli yaşam alanları kurmak demek.  

Dünya Saati bir saatten daha fazlası. Bir dönüşüm, doğa ile iyileşme çağrısı. Biliyoruz ki hiçbir şey kayıplarımızı geri getirmeyecek. Kaybettiğimiz her bir vatandaşımızın değerli anılarına hürmeten afetlere karşı dirençli bir geleceği birlikte inşa etmekle yükümlüyüz. Kentlerimizin deprem, kuraklık veya sel gibi afetlere karşı dirençli olması bilime dayalı, sürdürülebilirlik prensiplerini benimseyen planlamayla mümkün.

İnsanlığın ve doğanın uyum içinde yaşadığı bir gelecek #BirlikteMümkün

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat