Haberler

25.04.2022

23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ailesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını okullarımızda gerçekleştirilen şenlikler ve törenlerle coşkuyla kutladık. İTÜ disiplini ile yetiştirilmiş, Ata’sına bağlı, kendisine armağan edilmiş bu güzel bayramın kıymetini bilen akıllı arılarımız ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı adına yakışır bir mutlulukla kutladık.

23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ailesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını okullarımızda gerçekleştirilen şenlikler ve törenlerle coşkuyla kutladık. İTÜ disiplini ile yetiştirilmiş, Ata’sına bağlı, kendisine armağan edilmiş bu güzel bayramın kıymetini bilen akıllı arılarımız ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı adına yakışır bir mutlulukla kutladık.

Yönetim Kurulumuz, Yönetim Kurulumuz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; "Cumhuriyetimizin Kurucusu Yüce Atatürk, en büyük eserim dediği demokratik, lâik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni hepimizin ortak umudu, Ulusumuzun en değerli varlığı geleceğimiz olan siz çocuklarımıza armağan etmiştir. Sizlerin bu güvene lâyık olmak için Atatürk ilke ve devrimlerini anlayarak, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde aydınlık yarınlarımızın mimarları olacağınıza inancımız tamdır."

Mesajın tamamını okumak için tıklayın. 

Hafta boyunca kampüslerimizi kırmızı beyaz renklere boyayan öğrencilerimiz, okullarımızda gerçekleştirilen şenliklerde bilim, kültür, sanat alanında yapılan etkinliklerle kendilerine armağan edilmiş en güzel bayram olan 23 Nisan'ı gönüllerince kutladı.
 
23 Nisan’ı sanatın iyileştirici gücüyle kutladık! 
Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu öğrencilerimizin usta isimlerin eserlerini yeniden yorumladıkları çalışmalardan oluşan Yıl Sonu Resim Sergisi, 23 Nisan Cumartesi günü Müze Gazhane’de sanatseverler ile buluştu.  Dünya sanat tarihinden yola çıkarak usta isimlerin eserlerinin çocuklar tarafından farklı tekniklerle sürdürülebilir bir yaklaşımla yorumlandığı eserlerden oluşan "Yıl Sonu Resim Sergisi"nin açılışında İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer, Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren, Genel Müdürümüz Nevzat Özkök, İTÜ GVO Okul Müdürlerimiz, İTÜ GVO Beylerbeyi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulumuz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.  
 
Serginin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren, "Tüm öğrencilerimizi iyi bir sanat izleyicisi olarak yetiştiren okulumuzu, öğretmenlerimizi ve bu muhteşem eserleri ile için öğrencilerimizi kutluyorum" dedi. 
 
Çocukların sanat üretirken aynı zamanda birer sanat izleyicisi olarak yetişmeleri amacıyla çocukların ürettikleri sanat eserlerini çocuklarla buluşturacak olan İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Yıl Sonu Resim Sergisi 7 Mayıs’a kadar ziyarete açık. Sergi süresince 28 Nisan Perşembe ve 7 Mayıs Cumartesi günü çocuklar için iki ayrı sanat atölye çalışması gerçekleştirilecek. 

28 Nisan 2022 Perşembe
Atölye adı: Kandinsky Atölyesi
Saat: 13.30-15.30
Alan: Kapalı alan

07 Mayıs 2022 Cumartesi
Atölye adı: Masallı-Resim Atölyesi
Saat: 14.00-16.00 
Alan: Sesli çalışma alanı / Kapalı alan


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat