Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

09.11.2022

Yönetim Kurulumuzun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Yönetim Kurulumuzun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,                                                                                                                        
Sayın Velilerimiz,                                                                                                                                                
Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,                                                                                                              
Değerli Yöneticilerimiz ve Çalışanlarımız, 

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yılında yüreğimizde dinmeyen bir acıyı ve giderek artan bir özlemi yaşıyoruz.

Ama bu özel günde, yas tutmak yerine, önderliğinde eşsiz bir mücadele ile sahip olduğumuz bağımsız, özgür ve çağdaş bir ülkenin onurlu yurttaşları olma bilinciyle Cumhuriyetimizi kuruluş değerleri ve O’nun ilkeleri doğrultusunda yücelterek demokrasi ile taçlandırma kararlılığımızı güçlendirmekteyiz.

Kurmuş olduğu Cumhuriyet, yurttaşlar olarak herkesin her düzeyde ülkeye hizmet ve Cumhurbaşkanlığına kadar yönetim görevleri için fırsat eşitliği sağlamıştır. Yeni düzenin sağladığı fırsatın ve tüm Cumhuriyet olanaklarının değerlendirilmesi, ancak Cumhuriyeti tam anlamıyla içselleştirmiş kuşaklar yetiştirecek çağdaş bir eğitimle gerçekleşebilir. Mustafa Kemal Atatürk bu anlayışla eğitime özel bir önem vermiştir. Laiklik ve Öğretimin Birliği Kanunu ile istenilen eğitim sisteminin temel taşlarını oluşturmuştur. Harf Devrimi ve Dil Devrimi ile eğitimi çağdaşlaştırma çabasının tamamlayıcı adımlarını atmıştır.

 İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarımız, Ulu Önderin gösterdiği yolda ve özel desteği ile gelişen İTÜ’nün gelenekleri doğrultusunda Cumhuriyet nesillerini yetiştirme çabasına en etkin katkıyı sağlamaya çalışmaktadır.

Yurttaşlık bilinciyle, Cumhuriyetimizin kazanımlarının hiçbirinin kaybını asla kabul edemeyeceğimiz yaşamsal gerçeğini, her geçen gün hem düşünce düzeyinde hem de yaşam gerçekleri bağlamında daha açık şekilde anlıyoruz. Bir kez daha yürekten haykırmak isteriz ki, Cumhuriyetimizi her zamankinden daha güçlü bir inançla koruyarak yücelteceğiz!

Bu duygularla, bize çağdaş, uygar, huzurlu ve mutlu bir yaşamı lâyık görerek çağ ötesi öngörülerle Cumhuriyeti armağan eden 20. yüzyılın en büyük lideri ve Önderimiz olmasının gururunu duyduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı, minnet, şükran duygularıyla ve özlemle anıyoruz.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Kültürel AŞ. Yönetim Kurulu

 

 

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat