Haberler

28.10.2022

Yönetim Kurulumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Yönetim Kurulumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,
Sayın Veliler,
Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,
Değerli Yöneticilerimiz ve Çalışanlarımız

Bugün, Ulusumuzun özgür, bağımsız, laik, hukukun egemen olduğu çağdaş bir düzene erişmesini sağlayan Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yıl dönümüdür.

O günlerin koşullarında hayal bile edilemeyecek bu olağanüstü zafer; tüm dünyanın olamaz diye baktığı ve mazlum ülkelere umut veren örnek bir Kurtuluş Savaşı ve uzun soluklu kararlı bir mücadele ile, hem askerlik hem de devlet adamlığında bir deha olan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılmıştır.

Emperyalist güçler tarafından paylaşılma girişimi ile toprakları işgal edilmiş bir imparatorluğun küllerinden, büyük zorlukları aşarak,  yarattığı Cumhuriyet ile saygın ve çağdaş bir ülkenin onurlu yurttaşı olmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu yolda canlarını feda eden Silâh Arkadaşları ve tüm Şehitlerimizi ve Kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti en başta gençlere emanet etmiştir. Eğitim sistemimizin başta laiklik olmak üzere kuruluş değerleri ve Atatürk ilkelerinin üzerine titreyen, bilim ve tüm uygarlık değerleri açılarından çağdaş dünyada saygı gören Cumhuriyet nesillerini yetiştirecek nitelikte olması yaşamsal önem taşımaktadır.

Kuruluşunun 99. Yılında, Cumhuriyetimizi Kuruluş ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda, çağdaş uygarlık yolunda yücelterek sonsuza kadar yaşatmak konusunda, her zamandan daha fazla, inançlı ve kararlıyız.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

İTÜ GVO Kültürel AŞ Yönetim Kurulu


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat