Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

02.04.2022

Bağışçımız İTÜ'48 Mezunu Sayın Ekrem Elginkan'ı Minnetle Anıyoruz

İTÜ'48 Mezunu, Makine Yüksek Mühendisi, eğitim gönüllüsü Sayın Hüseyin Ekrem Elginkan'ı aramızdan ayrılışının 23. yıl dönümünde İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ailesi olarak minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Bağışçımız İTÜ'48 Mezunu Sayın Ekrem Elginkan'ı Minnetle Anıyoruz

İTÜ'48 Mezunu, Makine Yüksek Mühendisi, eğitim gönüllüsü Sayın Hüseyin Ekrem Elginkan'ı aramızdan ayrılışının 23. yıl dönümünde İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ailesi olarak minnetle ve saygıyla anıyoruz. Eğitime sağladığı katkılardan dolayı kendisine minnettarız. 

2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında ilk öğrencilerini kabul eden Ekrem Elginkan Lisemiz, 366 öğrencimiz ve 679 mezunumuz ile birlikte bağışçımız Saygıdeğer Ekrem Elginkan’dan aldığımız emaneti, Elginkan ailesinin bizlere ışık tutan ilkelerini inanç ve gururla taşıyoruz. 

Hüseyin Ekrem Elginkan Kimdir?

Merhum H. Ekrem Elginkan 1924 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra 1948 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Makine Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

1951 yılında ilk şirketini kurdu. Kurduğu fabrikalarla Türk sanayiinde pek çok atılıma öncülük etti. Girişimci örnek kişiliği ve elde ettiği başarılarla iş dünyasının unutulmazları arasında yerini aldı. Şirketlerinin kurumsallaşması yolunda ilk adımı atan ve bu kararını çalışma arkadaşlarına duyduğu güvenin sonucu olarak verdiğini her fırsatta dile getiren H. Ekrem Elginkan, vakıf aracılığıyla yönetilen bir Topluluk oluşturmayı amaçlamıştı. Topluluğun kendi başına varlığını sürdürüp, hamleler yapabildiğini görebilmek çalışma hayatı boyunca en önem verdiği amacı olmuştu. Çalışma arkadaşlarına, "Ben dahi hata yapmışsam, bunu raporunuzda açıkça belirtin" diyebilecek hoşgörü, vizyon ve ilkelere sahip olan merhum H. Ekrem Elginkan, hakka, hukuka itaat ve liyakat konusunda en küçük bir taviz vermeden çalışma hayatını sürdürdü. H. Ekrem Elginkan, 2 Nisan 1999 yılında ebediyete intikal etmiştir. 

"Allah'tan bütün dileğim, kurduğum bütün müesseselerin devamlılığının sağlanması, memlekete faydalı birer kuruluş olarak insanlara iş imkanı yaratması, devlete vergi vermesi ve bizden sonra gelecek olanlara da örnek olmasıdır."

H. Ekrem Elginkan


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat