Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

05.06.2022

Öğrencilerimizden Mesaj Var: İnsanlığın ve Doğanın Uyum İçinde Yaşadığı Bir Geleceği Birlikte İnşa Edebiliriz

Çevre bilinci yüksek bireyler olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle daha yeşil yaşam için dünyanın sesine kulak veriyor, okullarımızda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle iklim krizi ve çevre kirliliği konularında farkındalık çalışmaları yürütüyoruz.

Öğrencilerimizden Mesaj Var: İnsanlığın ve Doğanın Uyum İçinde Yaşadığı Bir Geleceği Birlikte İnşa Edebiliriz

Çevre bilinci yüksek bireyler olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle sürdürülebilir, doğa ile uyumlu, daha temiz, daha yeşil yaşam için dünyanın sesine kulak veriyor, öğrencilerimizin katılımıyla okullarımızda gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, alanında uzman isimlerin yer aldığı söyleşiler ve sosyal sorumluluk projeleriyle sürdürülebilir yaşam, sıfır atık, iklim krizi ve çevre kirliliği konularında farkındalık çalışmaları yürütüyoruz.

Dr. Natuk Birkan İlkokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde işledikleri  "Why should we take care of the Earth, Reuse, Reduce, Recycle" teması kapsamında yazdıkları şiirleri okudu. Öğrencilerimiz şiirlerinde çevremizin ve doğamızın korumanın önemine dikkat çekti. 

Beylerbeyi İlkokulu öğrencilerimiz hafta boyunca derslerde sürdürülebilir yaşam, sıfır atık, iklim krizi ve çevre kirliliği konularında öğretmenlerimizdenve alanında uzman isimlerden detaylı bilgi aldı.

6. sınıf öğrencilerimiz, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak yaptıları çevre konusunda toplumsal bilinç yaratmanının öneminin vurgulandığı sunumlarında dünya için bireysel yaşamlarında neler yapabileceklerini öğrendi. 

"Tek başıma ne yapabilirim ki?" demek yerine günlük alışkanlıklarımızı gözden geçirerek yapacağımız küçük dokunuşlarla bireysel önlem alabilir; insanlığın ve doğanın uyum içinde yaşadığı bir geleceği birlikte inşa edebiliriz.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat