Haberler

11.04.2022

Öğrencilerimizin Matematik Yarışmasındaki Başarısı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu ile Beylerbeyi Ortaokulu öğrencilerimiz matematik alanında uygulanan “Matbeg” uygulamasına katılarak matematiksel becerilerini sergileme ve geliştirme fırsatı yakaladı. Öğrencilerimiz yarışmadaki üstün performansları ile %1, %3 ve % 5'lik dilime girmeyi başardı.

Öğrencilerimizin Matematik Yarışmasındaki Başarısı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu ile Beylerbeyi Ortaokulu öğrencilerimiz matematik alanında uygulanan “Matbeg” Yarışmasına katılarak matematiksel becerilerini sergileme ve geliştirme fırsatı yakaladı. 

Türkiye’de ilk %5’lik dilime girerek derece yapıp başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilerimize sertifikaları verildi. 

Öğrencilerimizden Mert Alemdağ, Kaan Olgun, Ozan Murat İşseven, Kaya Oktay Erten ve Ömer Fidangenç Türkiye’de %3’lük dilime girerek Bilim Uygulamaları birinci aşama sınavına girmeye hak kazandı. 

Öğrencilerin bulundukları çağı matematiksel olarak anlamlandırmasına, karşılaşılan problemlerin çözümünde matematiksel olarak düşünmesine yardımcı olmak için düzenlenen MATBEG yarışmasına katılan Beylerbeyi Ortaokulu öğrencilerimiz de % 5'lik dilime girerek başarı sertifikası almaya kazandılar. 

Öğrencilerimizden Ceren Nur Altındağ ise %1,97'lik dilime girerek okulumuzu ve bizleri gururlandırdı.   

Katılım gösteren ve dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat