Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

25.04.2022

Yıl Sonu Resim Sergimiz Müze Gazhane'de Açıldı!

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin usta isimlerin eserlerini yeniden yorumladıkları eserlerinden oluşan Yıl Sonu Resim Sergisi, 23 Nisan'da Müze Gazhane’de sanatseverler ile buluştu.

Yıl Sonu Resim Sergimiz Müze Gazhane'de Açıldı!

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin usta isimlerin eserlerini yeniden yorumladıkları eserlerinden oluşan Yıl Sonu Resim Sergisi, 23 Nisan'da Müze Gazhane’de sanatseverler ile buluştu. 

Dünya sanat tarihinden yola çıkarak usta isimlerin eserlerinin öğrencilerimiz tarafından farklı tekniklerle sürdürülebilir bir yaklaşımla yorumlandığı eserlerden oluşan "Yıl Sonu Resim Sergisi"nin açılışında İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer, Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren, Genel Müdürümüz Nevzat Özkök, İTÜ GVO Okul Müdürlerimiz, İTÜ GVO Beylerbeyi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulumuz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.  
 
Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla gerçekleştirilen sergimizin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren, "Tüm öğrencilerimizi iyi bir sanat izleyicisi olarak yetiştiren okulumuzu, öğretmenlerimizi ve bu muhteşem eserleri için öğrencilerimizi kutluyorum." dedi. 
 
Açılış konuşmalarının ardından öğrencilerimiz mini bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. 
 
Sergide, anaokulu, ilkokul ve ortaokulu öğrencilerimizin farklı teknikler kullanarak meydana getirdikleri toplam 47 eser yer alıyor. Bu yıl “Sürdürülebilir” temasıyla düzenlenen sergide yer alan eserlerde çocuklar, dünya sanat tarihinde iz bırakmış ustaların eserlerini atık malzemeleri birer sanat objesi olarak yeniden yorumladı. 
 

Çocukların dünyasından “Sürdürülebilir” sanat Müze Gazhane’de
Leonardo da Vinci’nin “Mona Lisa”sından Zentangle Art çalışmalarına, Rene Magritte’in “Melon Şapkalı Adam” resminden linol baskı örneklerine kadar farklı işler, gündelik işlevinden koparılıp sanat objesine dönüşen düğmelerden yapılmış mozaik çalışması, akrilik cam boyası teknikleri, seramik çalışmaları gibi geniş bir yelpazedeki işler izleyicilere sunuluyor.

Çocukların sanat üretirken aynı zamanda birer sanat izleyicisi olarak yetişmeleri amacıyla çocukların ürettikleri sanat eserlerini çocuklarla buluşturan ve 7 Mayıs tarihine kadar Müze Gazhane'de gezilebilecek olan sergi kapsamında 28 Nisan ve 7 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek atölyelerde çocuklar farklı tekniklerde sanat çalışmaları yapacak.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat